ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2014 > > Sobotný program GRAPE 2014

Sobotný program GRAPE 2014

Sobotný program GRAPE 2014

Prinšame Vám prehľad hudobních interpretov, ktoré sa predstavia v sobotnajšom programe na letisku v pieštanoch.


LA ROUX (UK)

Speváčka Elly Jackson s typickou oranžovou ofinou a záhadný producent Ben Langmaid tvoria hudobný projekt s názvom La Roux, ktorý sa hudobnej scéne objavil v roku 2006. Ich moderný synthpop ovplyvnený 80. rokmi zapôsobil na hudobných poslucháčov a hudobných odborníkov ako blesk z popového neba. Debutový album s názvom La Roux bol v roku 2009 nominovaný na prestížnu cenu Mercury Prize spolu s Florence & The Machine alebo Kasabian. Úspešne bodovali hneď štyri single- Quicksand, In For The Kill, Bulletproof a I´m Not Your Toy, ktoré katapultovali dvojicu na vrchol nielen popovej scény. Nespočetné množstvo ocenení v rôznych kategóriách zavŕšili vo februári 2011, keď získali Grammy za najlepší electronic/dance album. Na štúdiovú dvojku sa však čaká doteraz. Pôvodne sa mala dostať na trh v lete 2013, avšak vydanie sa podľa posledných informácií posunulo na jar 2014.KLAXONS (UK)

Hoci zvuk skupiny je rozhodne art rock, čerpajú niektoré menej obvyklé vplyvy - najmä rave kultúru z neskorých 80. rokov a začiatkov 90. rokov ako EMF a Carter USM - miešajú rockovú a tanečnú hudbu, avšak novým a nevšedným spôsobom. Sami definovali žáner new rave, zrejme jedinú ozajstne mocnú hudobnú vlnu roku 2007, a zároveň stali jeho hlavnými predstaviteľmi. Britský hudobný magazín NME je z veľkej časti zodpovedný za popularizáciu tohto termínu v rokoch 2006 a 2007. „Prišlo nám to ako dobrý vtip vynájsť vlastný štýl a stať sa jeho lídrami. A presne to sa aj stalo“ hovorí Simon Taylor, gitarista Klaxons, ktorí naplnili slová „vynálezcu“ Sex Pistols, Malcolma McLarena – „keď chceš uspieť v pop music, založ si vlastnú scénu.“PALMA VIOLETS (UK)

Začínajúca kariéra tejto mladej štvorice z Londýna sa nedá nazvať inak ako závratná. Rozbehli ju v roku 2011 kamaráti a v súčasnosti aj frontmani kapely Samuel Fryer and Chilli Jesson. Hneď prvý singel Best Of Friends sa natoľko páčil, že bol vyhlásený v ankete NME Best Track 2012 ako najlepší v danom roku. To bol ideálny základ na prípravu debutového albumu s názvom 180, ktorý vydali vo februári 2013. Stoosemdesiatka ešte vypustila single Step Up for the Cool Cats a We Found Love a kapela následne odohrala počas leta skoro všetky zásadné festivaly. Ich mladícka drzosť, jednoduchý a surový zvuk gitár, v pozadí psychedelicky znejúci syntetizátor, to sú tromfy, ktorými si získali okamžite množstvo fanúšikov na Britských ostrovoch. Chválou nešetrí ani najvplyvnejší hudobný časopis NME, na ktorého udeľovaní cien získali v roku 2013 ocenenie Best New Band a v tomto roku nominácie na Best British Band a Best Live Band.THE FEUD (UK)

The Feud je britská rocková skupina z Manchesteru. Mezi členy patří Jamie Walker (zpěv, kytara), Stephen Mildwater (basa) a Luke Paget (bicí). Kapela se nechala ovlivnit i takovými hudebníky jako jsou Audioslave, Foo Fighters, Muse nebo například Kasabian či Rage Against the Machine. The Feud jako první vystupovali pod jménem Tantrum a poté také jako Rekoner. Jejich debutový singl, In Between The Lines, vyšel v červnu 2010 si získal velkou chválu kritiků a kapely si začala všímat celá Evropa. V létě 2010 se The Feud vydali na, vlastními penězmi sponzorované, turné. Po Velké Británii jeli jako předkapela Juliette Lewis. V roce 2011 vyrazila kapela na vyprodané turné po Velké Británii. To mělo za následek, že si The Feud rychle získali reputaci pro své energetické koncerty. V sprnu 2012 vyšla EP Electric Fix. V tuto chvíli The Feud pracují na své debutové desce.Ďalej sa nám predstavia všetkým známe kapely zo slovenska
KORBEN DALLAS

LAVAGANCE

PARA

BILLY BARMAN


Vystúpia aj WALTER SCHNITZELSSON, KATARZIA, MALALATA, BOYBAND

Takže si to určite nenechajte utiecť. A vidíme sa na letisku v pieštanoch kde sa GRAPE koná a to konkrétne v termíne 15.-16.8.2014

- redakcia -
07.07.2014

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet