ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2014 > > Piešťanské Vianočné trhy budú krajšie a bohatšie

Piešťanské Vianočné trhy budú krajšie a bohatšie

Piešťanské Vianočné trhy budú krajšie a bohatšie

V kúpeľnom meste Piešťany minulý rok vyrástlo zbrusu nové Vianočné mestečko vyzdobené v tradičnom ľudovom štýle. Obyvatelia Piešťan, okolitých obcí a miest sa mohli taktiež tešiť z nového ručne vyrezávaného Betlehemu i nabitého kultúrneho programu v ktorom nechýbali kapely ako Hex či Ego, ale aj desiatky folklórnych a detských umeleckých súborov.


Vysoký štandard, ktorý minulý rok nadstavili organizátori Vianočných trhov v Piešťanoch, bude tentoraz prekonaný. Pripravuje sa rozšírenie vianočného mestečka a s ním aj ponuky jedál, nápojov a kultúrneho programu.

Piešťanské Vianočné trhy 2014 otvoria svoje brány už v piatok 28. novembra a obyvatelia i návštevníci Piešťan si budú ich pohostinnosť užívať až do prvého dňa nového roku.

Pre návštevníkov trhov je pripravené slávnostné otvorenie spojené s veľkou Katarínskou zábavou, vystúpia na ňom kapely ako Kmeťoband, Gypsy Čáve, KABÁT rev., Wild People a ďalší.

Okrem toho organizátori pripravili kultúrny program v rozsahu 5 dní v týždni počas celého adventného obdobia až do Nového roku. Program je navrhnutý tak, aby si na svoje prišli naozaj všetci, nebudú chýbať divadelné predstavenia pre deti, moderná pop music ani ukážky tradičného slovenského folklóru, remesiel a tancov. Na svoje si prídu aj milovníci jazzu, country či balkánskej hudby. Na pestrý program sa môžu tešiť aj návštevníci ľadovej plochy na Winterovej ulici. Stánky s občerstvením nebudú tentoraz chýbať ani pri nej. Piešťanskí „havrani“ tam odohrajú exhibičný zápas a deti dostanú možnosť naučiť sa niečo nové v hokejovej škole.

Novinkou budú fotografické sochy s vianočnou tematikou, široká ponuka tradičných slovenských špecialít a množstvo nových stánkov na pešej zóne. Okrem toho sa môžeme tešiť na koncerty známych kapiel ako Lavagance, Elán Tribute či Piešťanskej legendy kapely Slniečko. Na Námestí slobody tiež spoločne oslávime Silvestra, Štefanskú zábavu a deti tam privítajú Mikuláša.

„Minuloročné vynovené Vianočné trhy si vychutnali nielen obyvatelia Piešťan, ale potešila nás účasť celých rodín z Trnavy, Trenčína či Bratislavy. Nechýbali ani zahraniční turisti ktorí v tom období navštívili Piešťanské kúpele, obrovská účasť nás príjemne prekvapila „ povedali organizátori.

„Touto cestou by sme chceli pozvať všetkých obyvateľov, nielen z Piešťan na príjemné strávenie najkrajších sviatkov v roku po boku svojich priateľov či rodiny, pri poháriku Vianočného punču pri dobrej hudbe, tradičnom jedle a zábave.“
Tešíme sa na Vás

Novinky a aktuálny program: https://www.facebook.com/vianocnetrhypn
Aktuálny program na najbližšie dni:
OTVORENIE VIANOČNÝCH TRHOV 28.11.2014 piatok
KATARÍNSKA ZÁBAVA

Winterova ulica
16:00 – Rozsvietenie Vianočného stromčeka
Základná umelecká škola Piešťany
Flašinet – Vianočné melódie

Námestie Slobody
17:00 – Dj Sonic a súťaže pre deti
18:30 – GYPSY ČÁVE
19:30 – Dj Sonic
20:30 – KMEŤOBAND
29.11.2014 sobota
17:00 – Detská mini diskotéka pre deti
19:00 - WILD PEOPLE
20:30 - KABÁT REVIVAL

30.11.2014 nedeľa
1. Adventná nedeľa
15:30 – Piešťanské adventné príbehy
16:00 – Príhovor primátora a zástupcov cirkvi
Zapálenie advetnej sviece
Primátorský čaj
17:00 - Borovienka – Vianočné koledy
18:30 – Detský spevácky zbor Plamienok zo Zelenča
19:30 – Ľudová hudba folklórneho súboru Máj


3.12.2013 streda 18:00 – 20:00 – Valoband
4.12.2014 štvrtok
Detské predstavenia 17:00 – Základná škola F.E.Scherera Piešťany
18:00 – CM School of English
19:00 – Ľudová hudba folklórneho súboru Máj

5.12.2014 piatok
COUNTRY VEČER
18:00 – Neznámi
20:00 – Váh River Band

- redakcia -
24.11.2014

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet