ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2015 > > LES AMBASSADEURS, TOO MANY ZOOZ A BO NINGEN – TRI SVETADIELY A ĎALŠIE MENÁ NA BAŽANT POHODE 2015

LES AMBASSADEURS, TOO MANY ZOOZ A BO NINGEN – TRI SVETADIELY A ĎALŠIE MENÁ NA BAŽANT POHODE 2015

Po zimnom slnovrate sa do svojej druhej polovice prehúplo aj odpočítavanie do začiatku festivalu Bažant Pohoda. Slnka a dobrých kapiel tak bude čoraz viac. Z ďalších potvrdených mien je jasné, že 9. až 11. júla 2015 budú mať na letisku v Trenčíne svoje zastúpenie Afrika, Japonsko a v poradí tretia kapela z USA. Africká legenda Les Ambassadeurs s hviezdami ako Salif Keita a Amadou Bagayoko (Amadou & Mariam), najhorúcejšia novinka z New Yorku Too Many Zooz a londýnski Japonci Bo Ningen.


Buena Vista západnej Afriky alebo odrazový mostík najväčších afrických umelcov 70. a 80. rokov minulého storočia. Veľkí hudobníci z Mali, Les Ambassadeurs, sa takmer po tridsiatich rokoch v pôvodnej zostave vydali pripomenúť svetu o čom je world music. Nechýbajú najväčšie mená projetku: gitarista Amadou Bagayoko, klávesák Cheick Tidiane Seck či spevák Salif Keita. Tí sa podieľali napríklad na soundracku k filmu Ali, či na charitatívnej nahrávke v rámci projetku Africa stop Ebola.

"Brasshouse" alebo "dychovkový house" je z brusu nový hudobný štýl pouličnej kapely Too Many Zooz z New Yorku. Troch mladíkov preslávili vystúpenia v "najväčšom nočnom klube" na svete - newyorksom metre. Ich video zo stanice Union square si na YouTube pozrelo vyše milión a na Facebooku takmer 4 milióny ľudí. The New York Post ich označil za najhorúcejšiu hudobnú novinku v NYC a člen The Roots, Questlove, povedal, že práve takto začínali aj oni.

Čo sa stane, keď sa muzikanti z krajiny vychádzajúceho slnka usadia v krajine, kde slnečné lúče požiera hmla? Hudobnú odpoveď namiesto slov ponúka psychadelický rock, alebo acid punk zostavy Bo Ningen. Bo Ningen si z adoptívnej Británie požičali zvuk, texty piesní však ponechali v rýdzej Japončine. The Guardian poznamenáva, že táto kapela nie je tým pravým na pokojné nedeľné popoludnie, keďže Bo Ningen robia veci všelijak, len nie potichu.

Na devätnásty ročník festivalu sa už predalo vyše 8000 permanentiek. V predaji sú permanentky za 89 € ale aj vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

Potvrdení účinkujúci: Roni Size Reprazent, Eagles of Death Metal, Young Fathers, Kuenta i Tambu, Dÿse, Monikino Kino, Vlasta Popič, Erotic Market, OFF!, Repetitor.

Viac info: www.pohodafestival.sk
https://www.facebook.com/pohoda.festival


Video: Les Les Ambassadeurs: http://youtu.be/Akg_gHxBBBM?t=36s
Too Many Zooz: http://youtu.be/FZu097wb8wU
Bo Ningen: http://youtu.be/lXXpLHKWlVA

- Anton Repka, Pohoda Festival s. r. o. -
15.01.2015

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet