ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2015 > > Grape večierok v KC Dunaj

Grape večierok v KC Dunaj

Grape večierok v KC Dunaj

Prvá z pripravovaných akcií festivalu Grape sa uskutoční 5.2. v bratislavskom KC Dunaj. Zahrajú poľskí The Dumplings a slovenská skupina Talkshow. Po skončení koncertov si obe kapely ešte zahrajú spoločný Djset.


„Naša prvá tohtoročná akcia nesie názov Večierok, lebo chceme, aby to bolo taký príjemný večer, kde sa stretnú známi, pokecajú a pozrú si zaujímavé koncerty. Samozrejme bude to aj trošku v duchu festivalu a tak sa nás ľudia budú môcť opýtať na čokoľvek, čo ich ohľadne Grejpu zaujíma. Možno prezradíme aj novinky, ktoré sme pre nich na leto pripravili“, hovorí jeden z organizátorov Janči Trstenský.

Prvými vystupujúcimi budú poľskí The Dumplings. Iba 17 ročná speváčka Justyna Święs a 18 ročný producent a muzikant Kuba Karaś kombinujú svieže elektro, popovo chytľavé melódie a tanečné beaty a zachytávajú ich do svojej tvorby. V roku 2014 podpísali zmluvu z poľským labelom Warner Music, pod ktorým im v máji vyšiel debutový album. Kapela odohrala odvtedy vyše 60 koncertov a festivalov ako napr. Liverpool Sound City, The Great Escape v Brightone a v lete sa predstavili aj na Grape festivale v Piešťanoch.
Slovenských Talkshow asi netreba moc predstavovať, ale predsa len pár viet z ich posledného obdobia. Minulý rok vydali svoj v poradí druhý album Kunst, ktorý podľa portálu hudba.sk patrí k najzaujímavejším anglicky spievaným albumom, aké u nás v posledných rokoch vznikli. Okrem domácich festivalov ako Grape, Pohoda, Waves, vystúpili na českom Rock for People, Colours of Ostrava, rakúskom On the Rocks alebo aj ako predskokani na viedenskom koncerte britskej kapely The Horrors, amerických The Death Set, či švédskych MFMB. Talkshow ako jedinú východo-európsku kapelu
zaradil tento rok do svojho lineupu aj najväčší showcaseový festival SXSW v Americkom Austine. V priestoroch KC Dunaj sa budú dať zakúpiť aj vstupenky na tohtoročný Grape, prípadne merch, ako festivalový, tak aj samotných účinkujúcich.
Budúci týždeň spúšťa Grape aj novú web stránku a predstaví prvých účinkujúcich na šiesty ročník letnej edície.
Video pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=LnJUkM22h6g


www.facebook.com/thedumplings
https://www.youtube.com/watch?v=qsODEfkIJu0
www.tlkshw.sk
www.facebook.com/talkshowmusic
https://www.youtube.com/watch?v=uh0MO7KdP6o

- Ján Trstenský, Grape Festival -
02.02.2015

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet