ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2015 > > RESONANCE FASHION SHOW recyklovanej módy

RESONANCE FASHION SHOW recyklovanej módy

RESONANCE FASHION SHOW recyklovanej módy

29. marca 2015 sa o 16.00 hod. uskutoční v Starej Tržnici v Bratislave Fashion Show recyklovanej módy. Podujatie patrí do série projektov Resonance a bude vyvrcholením Nedeľnej Parády v Starej Tržnici, ktorej témou bude tentokrát EAST(ern) – Veľká noc, jar a východné tradície. Nedeľná paráda sa koná v čase od 11.00 hod – 17.00 hod.


V tomto duchu sa pripája aj ďalší zo série projektov RESONANCE Fashion Show, ktorý začal vyhlásením jarného upratovania šatníkov. Na projekt sa vyzbieralo množstvo vyradeného oblečenia, ktoré prešili mladí dizajnéri a študenti ŠÚV – Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave a študenti VŠVU. Kreatívnym prešitím vdýchli život obnoseným starým šatám určeným na vyhodenie. Po módnej prehliadke recyklovaných modelov bude prebiehať dobročinná dražba modelov, ktorej výťažok poputuje konkrétnym rodinám v núdzi. Taktisto zvyšné šatstvo projekt daruje čo najadresnejšie tým, ktorí to najviac potrebujú.

Originálna výstava fotografií autorky Tiny Turnerovej, zachytila prešité modely na snímkach situovaných v netradičných exteriéroch. Výstava bude na spodnom podlaží počas celého dňa. Ďalšími sprievodnými aktivitami Fashion Show budú workshopy mladých dizajnérov, ktorí budú predvádzať kreatívnu prácu s použitým materiálom, workshop recyklovaných šperkov autorky Petry Žilinskej, ktorej šperky ozdobia modelky Fashion Show ako aj make up pult salónu Lovely Look, ktorý predvedie trendy jarného líčenia. Návštevníci Fashion Show recykovanej módy si budú môcť pochutnať na ochutnávke zdravých dobrôt značky Jem iné. Popri ochutnávke sa dozvedia zarážajúce informácie o objeme nespotrebovaného jedla, ktoré sa bezdôvodne ocitne v odpade ale aj to, ako sa dajú zvyšky jedla kreatívne recyklovať a premeniť na skutočné delikatesy. Na druhom podlaží bude počas dňa prebiehať burza oblečenia, kde môžete výhodným nákupom prispieť na obnovu Starej Tržnice a tiež odovzdať nepotrebné šatstvo i bytové doplnky na ďalší predaj.

Myšlienka projektu vznikla za účelom upozorniť na enormný a stále narastajúci tlak a nepriaznivý vplyv konzumu v oblasti textilného priemyslu na životné prostredie. Projektom chceme ukázať, že aj veci, ktoré sú zdanlivo opotrebované sa dajú jednoduchým a kreatívnym prístupom vrátiť do kolobehu života a znova využiť.

Viac o Resonance Fashion Show na www.resonance.sk

- Zuzana Aichová -
17.03.2015

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet