ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2015 > > Festival Uprising privíta elitu svetovej dub music. Na Zlaté piesky prídu Mad Professor & Earl 16, Panda Dub, Soom T, Symbiz Sound, O.B.F. ale aj Mungo's Hi Fi

Festival Uprising privíta elitu svetovej dub music. Na Zlaté piesky prídu Mad Professor & Earl 16, Panda Dub, Soom T, Symbiz Sound, O.B.F. ale aj Mungo's Hi Fi

Festival Uprising privíta elitu svetovej dub music.  Na Zlaté piesky prídu Mad Professor & Earl 16, Panda Dub, Soom T, Symbiz Sound, O.B.F. ale aj Mungo's Hi Fi

Na bratislavských Zlatý pieskoch sa počas Uprisingu okrem skvelých kapiel každoročne predstaví aj to najlepšie zo soundsystémovej kultúry. Na tradičnom dub pódiu, ktoré majú pod kontrolou škótski Mungo's Hi Fi so svojim chýrnym soundsystémom, sa tento rok predstaví elita európskej dub & bass produkcie.


Hlavnou hviezdou bude britský dub veterán a priekopník Mad Professor, po ktorého boku vystúpi spevák Earl 16. Mad Professor patrí k zásadným postavám svetovej dub music a ku generácii, ktorá túto hudbu priniesla do digitálnej éry. Počas svojej dlhoročnej kariéry spolupracoval s umelcami ako Lee Scratch Perry, Sly & Robbie, Massive Attack, Sade či The Orb.

Zo Spojeného kráľovstva majú na Uprising 2015 namierené aj Soom T a dj/producent Jstar. Soom T je charizmatická žena indického pôvodu so silným škótskym prízvukom a obrovskou zásobou uvedomelých textov. Toto energické duo nás prevedie cez digital reggae, dub a roots až po hip-hop a dnb.

Veteráni tentokrát prídu aj z Francúzska. Na Slovensku sa po prvýkrát predstaví populárny O.B.F. Soundsystem s vokalistom Shanti D, ktorí patria k tomu najlepšiemu z francúzskej scény. Predstavia nám svoj aktuálny album "Wild".

Novú generáciu producentov zastúpi úspešný mladý Francúz Panda Dub a kórejsko-nemecké súrodenecké duo Symbiz Sound so Zhi Mc na mikrofóne. Svoje zastúpenie bude mať aj množstvo lokálnych dj-ov, soundov a producentov. Ich mená sa dozviete už čoskoro, stačí sledovať stránky festivalu.

Táto silná dub reprezentácia dopĺňa bohatý program ôsmeho ročníka Uprising Reggae Festivalu, ktorému tento rok dominujú mená ako Bunny Wailer, Matisyahu, Anthony B, Chuck Fenda, Jah Sun alebo aj Beardyman, Dope D.O.D. či Shy Fx a Stamina Mc. Festival sa uskutoční 21. a 22. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch a všetky potrebné informácie ako aj lístky nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk.

Pre viac info sleduj:
http://www.uprising.sk
http://www.fb.com/uprisingreggaefestival

youtube:
Mad Professor - A Dub Lesson -- https://youtu.be/wIwZbn26eJc
Earl 16 - Music Alone -- https://youtu.be/8t-yx3FcMGw
Soom T - Boom Shiva -- https://youtu.be/R3i5OiHGK78
Panda Dub - Antilogy -- https://youtu.be/8Q7c3RGmD54
O.B.F. & Shanti D - Get High -- https://soundcloud.com/shanti-d/obf-feat-shanti-d-get-high
Symbiz - Who Cares -- https://youtu.be/zENSk7DHuHY

- Silvia Turnerová -
06.05.2015

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet