ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2015 > > Prvé mená na Grape 2016: Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist.

Prvé mená na Grape 2016: Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist.

Prvé mená na Grape 2016: Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist.

Piešťansky festival Grape ohlasuje prvé mená svojho už siedmeho ročníka, ktorý sa bude konať 12.-13. augusta. Na letisko príde britská indie rocková legenda Bloc Party, mladú elektronickú generáciu budú zastupovať rakúski HVOB a Berlínčan Jan Blomqvist.


Prvé mená na Grape 2016: Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist. Piešťansky festival Grape ohlasuje prvé mená svojho už siedmeho ročníka, ktorý sa bude konať 12.-13. augusta. Na letisko príde britská indie rocková legenda Bloc Party, mladú elektronickú generáciu budú zastupovať rakúski HVOB a Berlínčan Jan Blomqvist.

„ Pre rok 2016 predstavujeme prvých účinkujúcich už v decembri, čo sa nám takto v predstihu podarilo doposiaľ iba raz. Sme radi, že v Piešťanoch privítame skvelých Bloc Party, kapela nás sama oslovila a takáto ponuka sa iba ťažko odmieta. Tešíme sa aj z dvojice interpretov zo stajne Four Artist, dvojicu HVOB a Jana Blomqvista. Tento druh elektroniky nám minulý rok trošku chýbal,“ hovorí za organizátorov o nových menách Ján Trstenský.

Bloc Party patria dlhodobo medzi to najlepšie, čo ponúka britská gitarová scéna. Vydali štyri radové albumy s množstvom hitov ako napríklad Banquet, Helicopter, Octopus alebo Hunting For Wiches. Na rok 2016 kapela pripravila pre svojich fanúšikov nový album a tak na festivale odznejú aj nové skladby.

Rakúska a nemecká elektronika je jednou z najuznávanejších vo svete, typický „minimal“ bude zastupovať viedenská dvojica HVOB s príjemným vokálom Anny Müller a návštevníkov roztancuje aj Berlínčan Jan Blomqvist so svojim bandom.Viac info na www.grapefestival.sk

Bloc Party:
Banquet live: https://www.youtube.com/watch?v=S5RCLWYfJOA
Octopus: https://www.youtube.com/watch?v=TkeUFRK4i7w

HVOB:
Cool Melt: https://www.youtube.com/watch?v=RpjhBgbQH_g

Jan Blomqvist:
Time Again: https://www.youtube.com/watch?v=7l1nijTC_yM

- Ján Trstenský, Grape Festival -
22.12.2015

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet