ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2016 > > MØ a Dub FX sa vracajú na Grape

MØ a Dub FX sa vracajú na Grape

MØ a Dub FX sa vracajú na Grape

Festival Grape po týždni predstavuje ďalšie mená zo svojho tohtoročného programu. Do Piešťan sa po roku vracia dánsky ženský zázrak MØ, po troch rokoch aj Austrálčan Dub FX a túto dvojicu doplnia All Tvvins z Írska.


„Keď minulý rok kvôli zlému počasiu nemohla MØ odohrať celý koncert, sľúbili sme návštevníkom, že sa ju pokúsime dotiahnuť aj o rok. Nebolo jednoduché, aby si zladila plány, ale nakoniec sa to podarilo,“ vysvetľuje za organizačný tím Ján Trstenský.

Karen Marie Ørsted aka MØ každým rokom stúpa na rebríčku popularity a nepochybne sa stane jedným z headlinerov festivalu. K úspechu jej dopomohol aj mega hit Lean On, ktorý naspievala pre Major Lazer. Minulý rok vydala v spolupráci s Diplom skladbu Kamikaze, ktorej sa podarilo dosiahnuť na Youtube už 10 miliónov pozretí a tak potvrdzuje, že o jej hudbu je stále väčší záujem.

Po troch rokoch sa vracia aj austrálsky street performer Dub Fx, ktorý si na pódiu vystačí aj sám so svojim jedinečným prevedením beatboxu. Ten svoj koncert pred pár rokmi odohral s veľkým úspechom, ale kvôli posunutiu času hrania ho nie všetci návštevníci videli a tak organizátori radi prijali ponuku od manažmentu tohto skvelého hudobníka a priviezli ho späť.

Treťou zverejnenou kapelou sú írski All Tvvins, ktorí sa ešte iba predierajú medzi hudobnú špičku. V ich inšpirácii je možno badať vplyv Foals či Editors, ale skladby majú svoju rozoznateľnú pečať a z Írov robia jednu z najzaujímavejších nových kapiel zo zeleného ostrova. „Skupinu sme videli minulý rok na festivale Eurosonic v Holandsku a veľmi sa nám ich koncert páčil, bol plný nezameniteľnej energie. Tento rok prišla ponuka a my sme ju neodmietli,“ dopĺňa Ján Trstenský.

Festival Grape sa uskutoční 12.-13.8. 2016 na piešťanskom letisku. Doposiaľ potvrdení účinkujúci: Bloc Party(uk), Netsky live(be), Milky Chance(de), Camo & Krooked(at), Circa Waves(uk), HVOB(at), Jan Blomqvist(de), Bokka(pl).

MØ: Kamikaze
https://www.youtube.com/watch?v=eVD9j36Ke94
Dub FX: Stars
https://www.youtube.com/watch?v=XA72-mzHkAY
All Tvvins: Darkest Ocean
https://www.youtube.com/watch?v=x0N9gIm1wQg
>

Viac info na www.grapefestival.sk

- Ján Trstenský, Grape Festival -
16.02.2016

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet