ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2016 > > Medial Banana - Nemôžem prestať

Medial Banana - Nemôžem prestať

Medial Banana - Nemôžem prestať

Vychutnajte si nové video od kapely Medial Banana

Kapela Medial Banana vydala začiatkom roka svoj druhý album, ktorý sa dočkal pútavého nového vizuálu. Nový videoklip ku skladbe “Nemôžem prestať” je ich prvým tohtoročným klipom a aj úvodná hitovka albumu Rockin It’, ktorý vyšiel pod hlavičkou Reggae Callin’ Records. Singel je aktuálne v rotácii niekoľkých rádií a teší sa veľkej obľube aj na koncertoch Medial Banana. Klip je vtipnou reakciou na text a zobrazuje chalanov a ich priateľov v pre nich typických či menej typických situáciách, s ktorými “nemôžu prestať”.


Zaujímavosťou klipu je, že bol natočený na 3 zábery kamerou, ktorá sa otáčala veľkou rýchlosťou o 360 stupňov. Prípravy trvali 6 dní, samotné natáčanie trvalo 18 hodín a prebiehalo v štúdiu POP. Každá z troch otočiek kamery trvala deväť sekúnd, počas ktorých sa musela kapela aj s hercami presúvať v malom priestore tak, aby neboli postavy v zábere, museli rýchlo meniť kostými, účesy a presúvať rekvizity. V novom videu účinkuje 20 ľudí, 1 pes, 21 kíl banánov a 27 kíl iného ovocia a zeleniny, ktoré sa v priebehu dlhého natáčania kompletne spotrebovali. A že to bola veľká zábava sa presvečte už sami.
( https://www.youtube.com/watch?v=0z98SqwX1Hs)

“Celé točenie bolo síce vyčerpávajúce, ale fakt stálo za to a užili sme si ho maximálne. S chalanmi filmármi sa robí super a pre nás to bola obrovská skúsenosť a zážitok a veríme, že sa vám výsledok zapáči.” vyjadrili sa ku klipu členovia kapely.

Banánov čaká tento rok pestré leto, takže možností zaspievať si “Nemôžem prestať” s nimi budete mať určite dosť. V pláne majú rôzne domáce festivaly ako Uprising, Grape, Dohoda, Cibula, Galota, Sitno, Vrbovské vetry, BešaMusicFest, Pome Rudava, ale aj veľké zahraničné festivaly Sziget v Maďarsku, Colours of Ostrava v Čechách, Outlook v Chorvátsku alebo vystúpenie na Malte. Medial Banana ešte pred letom sľubujú ďalšie klipy a naplánované je aj uvedenie ich hudobno-dobrodružno-dokumentárneho seriálu Inna Jamdown, ktorý začiatkom roka natočili na Jamajke.

Medial Banana - Nemôžem prestať (video) -- https://www.youtube.com/watch?v=0z98SqwX1Hs
Label: Reggae Callin’ Records

Režia: Branislav Vincze
Kamera: Juraj Zmatek
Produkcia: Tomáš Tretiník
Asistent: Mari Sekej
2nd asistent: Milan Túbl
Gymbal operator: Marek Beneš
Postprodukcia: Ing. Výrostko
Technika: Filmpark

viac na: www.medialbanana.com
www.fb.com/medialbanana

- Sveťo Moravčík -
18.05.2016

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet