ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2004 > > Dobrá rada stojí groš

Dobrá rada stojí groš

Nedávno sa do môjho zorného poľa dostali odpovede istej osoby čitateľom, ktorá sa venuje mágií a okultizmu. Boli to rôzne zaklínadlá a rituály od urieknutia až po vidinu úspechu. Priznám sa, že po ich prečítaní som zostal v rozpakoch. S niektorými jej radami som si rady dať vedel, ale s niektorými veru nie. Posúďte sami.


Údajne jednou z najčastejších otázok je, či treba venovať pozornosť nejakým znameniam, alebo sa vyhnúť niektorým úkonom.

Napríklad keď idete v aute, nemali by ste si česať vlasy, mohla by sa stať havária.

Nuž, to je vcelku pochopiteľné. Vodič, alebo ešte lepšie vodička sa majú venovať predovšetkým riadeniu. Ani len mobil, by nemali počas jazdy používať. Nieto ešte hrebeň.

Pozor ak sa vám zlomil nôž. Otvorte a zatvorte závesy, aby ste si neodrezali šťastie a bohatstvo.

Prosím vás, kde v lese nájdem závesy? Navyše, so zlomeným nožom neodrežem ani suchý konár, nieto ešte bohatstvo.

Ak človek, ktorý Vám dlhoval peniaze, je pri ich vrátení zlostný, umyte po jeho odchode kľučky, ktorých sa dotýkal. Pracujte v ochranných rukaviciach. Vodu vylejte do odpadu a už s ňou nič neumývajte.

Isteže a voda to ľudské svinstvo cez odpad rozšíri po celej krajine ako mor.

Veľmi zlým znamením je, ak padne obraz zo steny. Ihneď ho zaveste so slovami: „Boh nás ochraňuj od všetkého zlého. Amen."

Ja však žiadne obrazy nemám a ani mať nemienim. S tým Bohom však súhlasím. Amen.

Ak si chcete zabezpečiť šťastie a blahobyt, metlu musíte odložiť vždy tak, aby jej štetiny boli hore, nikdy nie smerom na zem.

Opäť problém. Mám iba vysávač bez štetín.

Nepožičiavajte veci a nedávajte peniaze z rúk večer, nevrátia vám ich a nebudete mať peniaze.

To je fakt. Včera večer som dal peniaze do rúk vrchnému a žiadne mi nevrátil. Ani dnes večer. Žeby to bol Vrchní prchni?

Ďalšou rozšírenou otázkou je, čo máme robiť ak nás alebo dieťa uriekli?

Treba zobrať pohár s vodou preliať do druhého a povedať: „Voda vodu umýva.“ Schopnosť urieknuť majú ľudia ktorí sa narodili deviateho.

Už sme ich odhalili, deviatakov akýchsi!

Ako zrušiť myšlienky nepriateľa, ktorý nám želá zlo?

Človek musí byť vtedy chránený buď zaklínacou formulkou, modlitbami, amuletom, alebo zrkadlovým obrazom. Keď jasne viete, že vám niekto chce urobiť zle, vyhráža sa vám, trebárs aj do telefónu, postavte sa do čistej vody do vane, alebo umývadla. Do pravej ruky si dáte nôž smerujúci ostrím k vode, v ľavej ruke máte soľ. Potom prekrižujete nožom vodu, sypete soľ a hovoríte: Voda do zeme a soľ do môjho nepriateľa. Amen.”

Tak toto neprajem ani môjmu najväčšiemu nepriateľovi. A pozor! Nepomýľte si telefón s fénom.

Môžeme si vlastne overiť či nás niekto uriekol alebo máme porobené?

Áno. Kus chleba držíte dve minúty v pravej i ľavej ruke. Potom ho hodíte do pripraveného pohára s vodou a čakáte opäť dve minúty. Ak chlieb spadne na dno, niekto vám odčerpáva energiu.

Ak cítite, že máte ešte dostatok energie sám si pomôcť, poradím čo robiť. Ak ste však veľmi zoslabnutý radšej vyhľadajte pomoc mága. Najlepšie Davida Coperfielda. Určite niečo zmizne.

Takže pre tých s dostatkom energie – tento úkon sa robí iba zo stredy na štvrtok. O polnoci naberieme do pohára vodu z vodovodného kohútika a vypijeme deväť glgov. Potom si s vodou umyjeme oči, ústa a ruky a vyutierame sa opakom bielizne.

Zacvičíme si päť tibeťanov, vyvenčíme psa a spokojne sa vyberieme do práce. Veď v ústave nás majú tak radi. Teleso ponorené do kvapaliny, je nadľahčované silou...

Poradíte nám, čo robiť aby sme dopadli dobre na nejakej schôdzke alebo rokovaní?

„Do topánky si dáme buď desaťkorunáčku, alebo striebornú mincu. Dávame pozor, aby sme si počas dňa neprekrížili nohy. Mincu vyberieme až večer.

Preto nerokujte nikdy v papučiach a na schôdzke nepite veľa močopudného čaju.

rady okomentoval pagi

- pagi -
01.03.2004

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet