ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2005 > > Konopí pro krásu a zdraví

Konopí pro krásu a zdraví

Konopí pro krásu a zdraví

Konopí - významná a nejvíce diskutovaná bylina na této planetě. Má své jedinečné léčivé vlastnosti, o využití kterých ve farmakologii a kosmetice téměř nikdo nemluví. A přitom tato úžasná rostlina pomáhala už našim předkům.


Když v 15. století vymyslel Johannes Gutenberg knihtisk, bez konopí by nebyl měl na co tisknout. V té době se totiž z konopí vyráběl prakticky všechen papír, takže slavná Gutenbergova bible i většina dalších knih vděčila za svou existenci právě konopí.

Konopná rostlinka je více než užitečná a její použití je více než široké. Používá se nejen na výrobu izolace, lepenky, tkanin, ale i na výrobu dětských plen a snowboardů, je mocným lékem a blahodárně působí i na kůži. Představíme vám kosmetiku, nápoje i netradiční závěsy a vše z konopí.

KONOPÍ je jedna z nejstarších kulturních rostlin lidstva.

Tato extrémně rychle rostoucí rostlina, které se daří jak na chudé půdě, tak i za nepříznivých klimatických podmínek, a to bez použití pesticidů, je zdrojem hodnotných surovin. Například pro výrobu potravin, papíru, textilu, kosmetiky, léčiv, stavebního materiálu, pohonných hmot a tisíce dalších výrobků. Americké "prohlášení nezávislosti" bylo napsáno na konopném papíře a v Aladinově lampě z pohádek "Tisíce a jedné noci" hořel konopný olej.

KONOPÍ V KOSMETICE
Přípravky z konopí udržují plet' vláčnou a hladkou a činí vlasy pevné a lesklé. Nejdůležitější ochrannou funkci pokožky tvoří její takzvaný kyselý ochranný plášť. Ten reguluje mastné a potné žlázy, drží svrchní šupinky pokožky pohromadě a takto chrání celý organismus před vnikem či ztrátou vlhkosti.

BALZÁM NA RTY se vyrábí s přírodní vůní konopí, s vůní kokosu, máty, ořechu a růže. Do skleněné dózičky se šroubovacím uzávěrem se vejde 5 ml hojivé masti.

REGENERAČNÍ ROSTLINNÝ PREPARÁT Cannadent je velmi účinný prostředek v boji proti nežádoucím problémům dutiny ústní (opary, afty, záněty a bolesti dásní, popraskané koutky, paradentóza). Látky v něm obsažené mají antibakteriální, protizánětlivé a antiseptické účinky. 5ml, 190 Kč.

KONOPNÉ MÝDLO se zvláčňujícím a hydratačním účinkem i na citlivou pokožku. Mýdlo šetrně odstraňuje nečistoty na pokožce a zabraňuje jejímu vysoušení. Příznivě působí i na zrohovatělou pokožku na patách, kolenou a loktech. 100g, 86 Kč.

ROBÁTKO OLEJ Dětský olej pro ošetření a zklidnění jemné pokožky vašeho děťátka. Robrátko olej ochraňuje před vysušením, opruzeninami či jinými nežádoucími projevy dětské pokožky. Obsahuje přírodní složení s vysokým obsahem léčivého konopí. Podporuje imunitní systém, ošetřuje a zklidňuje pokožku. Je vhodný i pro masáže dětí či jako olej do koupele. Olej má silně regenerační účinky na podrážděné prsní bradavky kojících maminek. 100ml, 176 Kč.

PARFÉM Vůni Cannabis si můžete dopřát hned v několika variantách - jako parfém v balení roll-on (10ml,95Kč), jako parfém mini v klasické krabičce (45 Kč) a parfém na obrázku ve skleněné lahvičce originálního tvaru ( 95 Kč).

LACTIS Tělové ošetřující mléko. Lactis je krémové konopné mléko s vitagenovým komplexem. S hojivými výtažky léčivých bylin zpevňuje kožní buňky, vyhlazuje jejich povrch a dbá na hydrataci pokožky. 200ml koupíte za 289 Kč.

ATOPOS ŠAMPON Ošetřuje vlasovou pokožku, odstraňuje nežádoucí organismy a příp. vylupování svrchní části pokožky hlavy. Výrazně účinný proti projevům při atopii i lupénce. Blahodárně působí na suchou, svědivou a olupující se kůži. Pokožku zklidňuje, vyživuje a silně revitalizuje. 100ml za 205 Kč.

KONOPNÝ PUNČ Pomocí jednoho šálku konopného punče denně si udržíte od těla lékaře i dotěrného přítele. Obsahuje totiž mastné esenciální kyseliny, česnek, který má posilující účinky.

:: 400g scezených cizrnových semen z konzervy (nálev uchovejte)

:: 60cl nálevu od cizrnových semen

:: šťáva z 1 citronu

:: 120g pražených konopných semen

:: 120g čistého oleje z konopných semen

:: 4 stroužky česneku

:: 120g petržele

Postup: všechny přísady dobře smíchejte v mixéru. Podávejte jako předkrm se syrským chlebem, židovskými macesy nebo čerstvou zeleninou. A svět vám bude připadat veselejší.

BEZKOFEINOVÝ BUDÍČEK
Co jiného než ranní kávička vás postaví na nohy? Na trhu jsou jak směsi kávy a konopných semen, tak bezkofeinové nápoje, připravované z pražených konopných semen a cikorky. Pražená konopná semena zjemňují chuť kávy, snižují obsah kofeinu a dodávají potřebné esenciální mastné kyseliny.

KONOPNÉ ZÁVĚSY
Závěsy do koupelny jsou jedním z mnoha umělohmotných výrobků, které při zahřátí uvolňují jedovaté plyny. Závěsy v koupelnách se bohužel zahřívají poměrně dost. Vyzkoušejte maďarské závěsy do koupelny, vyráběné z konopí. Jsou hezké, dlouho vydrží, navíc jsou přirozeně odolné proti plísním a zdravotně nezávadné.

KDE sehnat kosmetiku z konopí?
Našli jsme několik obchodů a obchůdků, kde prodávají kosmetiku z konopí: YAMA - Brno; Tandem shop - Český Krumlov; kontakt: 777 66 35 59; GanjaFarmers - Nepomuk; Sylfa - Praha; Hemp shop - České Budějovice. A na spoustě dalších míst. Ptejte se v lékárnách, prodejnách s orientálním zbožím, bylinkami, v drogeriích s rozšířenou nabídkou přírodních produktů. Především si celou řadu můžete objednat přímo u společnosti, která u nás tuto přírodní kosmetiku vyrábí: CANNABIS Pharma-derm, s.r.o.,Teplice, tel.: 417 562 029, email: info@cannaderm.cz

- zena.atlas.cz -
13.11.2005

Fotogaléria

Konopí pro krásu a zdraví


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet