ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2005 > > Japonské peklo

Japonské peklo

Japonské peklo

JAPONSKÁ JEDNOTKA 731 (operujúca počas druhej svetovej vojny v Mandžusku)
Ohavné spôsoby vraždenia a mučenia sa objavovali počas druhej svetovej vojny takmer na všetkých stranách. Početné sú správy o neuveriteľnej krutosti ruských vojakov, taktiež Američania sa nevzdali tejto zábavky o Nemcoch ani nehovoriac. Najvyššiu ligu v tomto smere hralo i Japonsko. V porovnaní s inými stranami, však malo Japonsko najrozsiahlejší ucelený program týrania a vraždenia, a to v mene výskumu, vývoja a výroby biologických zbraní. Dialo sa tak prostredníctvo vojenskej jednotky 731. Na rozdiel od nemeckých zločinOV však zostali činy tejto jednotky nepotrestané.


Jednotka 731 bola najväčším a najucelenejším vojenským programom na svete. V rámci tohto programu prebiehali najrozsiahlejšie experimenty a výskum na ľuďoch v dejinách ľudstva. Viac ako 10 000 Číňanov, Kórejcov, Rusov a neskôr i Američanov bolo v rámci výskumu zabitých, boli na nich vyvíjané a testované biologické zbrane. Taktiež pitvanie zaživa bolo bežné (obetiam boli bez narkózy odstraňované časti tela ako kus pečene, mozgu, pľúc a podobne, až kým obeť nezomrela). Zdokumentovaný je i prípad testovania biologických zbraní na 3 dni starom dieťati.
Japonský program pre biologické zbrane bol rozbehnutý už po prvej svetovej vojne. Výskum však nemal väčšie rozmery. To sa zmenilo nástupom doktora Ishii Shiro, ktorý sa stal hlavným propagátorom biologických zbraní, a doviedol tento výskum na takú vysokú úroveň a veľkosť, akú mal koncom druhej svetovej vojny. Ishii sa stal známy a uznávaný ako odborník na bakteriológiu. Výnimočná bola i jeho absencia morálky a akéhokoľvek súcitu. Počas druhej svetovej vojny sa stal taktiež extrémne bohatým a stal sa z neho jeden z najlepších zákazníkov pre Geishe v Japonsku.
Mnohé z biologických zbraní boli použité a vyskúšané na čínskom obyvateľstve. Tisícky ľudí zomierali záhadnou pomalou smrťou. V niektorých prípadoch boli zhadzované, na prvý pohľad neškodné bomby, ktoré neexplodovali, len sa otvorili. Následne z nich vyskákalo obrovské množstvo infikovaných bĺch, ktoré nakazili smrteľnou chorobou veľkú časť miestneho obyvateľstva. Ešte i po kapitulácii Japonska, vypustila v Číne jednotka 731 tisícky morom infikovaných potkanov, čo si následne vyžiadalo okolo 22 000 ľudských životov. V postihnutých Čínskych oblastiach sa ešte i dnes obavujú choroby a infekcie, spôsobené japonskými biologickými zbraňami z druhej svetovej vojny. (obr. 1)
Japonská jednotka 731 bola použitá i vo viacerých ruských guberniách či Mongolsku, kde biologický útok predchádzal priamej vojenskej operácii. V Sovietskom zväze prebehol po skončení druhej svetovej vojny i súdny proces, v ktorom boli uznaní za vinných desiatky predstaviteľov jednotky 731.
Beztrestnosť vojnových zločinov jednotky 731 a hyenizmus predstaviteľov USA
Po skončení vojny sa vedci a lekári, ktorí pracovali v rámci jednotky 731 a iné zodpovedné osoby bez veľkých ťažkostí vyhli trestu za svoje sadistické činy. Američania totiž prisľúbili všetkým nevinnosť výmenou za výsledky výskumu, ktorý by nemohli Američania nikdy spraviť sami (aspoň nie v takom rozsahu ako sa to „podarilo“ Japoncom, ťažko však predpokladať že sa Spojené Štáty a iné krajiny o niečo podobné nepokúšali a nepokúšajú, i keď v podstatne menšom rozsahu a s podstatne lepším utajením). Ďalším zámerom Američanov bolo predísť získaniu výsledkov výskumu Sovietskym Zväzom a to za každú cenu.
V súčasnosti zareagovala na premlčane japonských vojnových zločinov skupina, ktorá sa rozhodla podať žalobu na Japonskú vládu. Podarilo sa im nájsť postihnutých v čínskych provinciách, svedkov týchto zločinov. Na základe ich výpovedí mohli podať žalobu. Verdikt súdu sa očakáva v marci 2006. Podobná žaloba sa pripravuje i na vládu USA.
Chemické i biologické zbrane boli zakázané Ženevskou konvenciou v roku 1927. Napriek tomu podniklo Japonsko chemický útok na Čínu v roku 1931 o spomínaných biologických útokoch ani nehovoriac. Ešte zaujímavejšie je, že toto hrubé porušenie medzinárodných záväzkov absolútne neprekážalo USA („najväčšiemu“ ochrancovi demokracie, slobody, ľudských práv a lovcovi diktátorov, ktorý dáva stovky miliárd na šírenie slobody a demokracie a likvidáciu diktátorov, ktorých pred niekoľkými rokmi vyzbrojili a dosadili na čelo niektorých nešťastných krajín).

- Skovi -
28.12.2005

Fotogaléria

Japonsko


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet