ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2005 > > Lyžiarska sezóna sa začala v celom regióne

Lyžiarska sezóna sa začala v celom regióne

Lyžiarska sezóna sa začala v celom regióne

Včera bola otvorená lyžiarska sezóna už aj v Kálnici. Dnes sú tam podmienky veľmi dobré. Výška snehu dosahuje 35 cm. Bezovec sa môže pochváliť 45 cm a Veľká Javorina 70-timi.
(foto k článku: dnešné ráno PIESKY – Kálnica)


Lyžiarsky areál PIESKY – Kálnica

Nachádza sa na úpätí pohoria Považský Inovec jeho nadmorská výška je 245 m. m. a najvyšší bod leží vo výške 396 m n. m. Zjazdovky smerujú na sever a čiastočne na severovýchod. Podnebie je suché s nízkou zrážkovosťou a v zimnom období s priemernými teplotami - 5° C.
Minulý rok tu prebehla výstavba nového vleku a renovácia osvetlenia. V stredisku sú tri vleky EPV 300. 16. 12. 2005 bola ukončená výstavba štvrtého vleku, ktorý je už v prevádzke. Areál je tiež vybavený umelým zasnežovaním. Počas sezóny sa lyžuje denne od 8,30 do 22,00. Služby ako bufet, požičovňa, brúsiareň, lyžiarsky servis sú počas sezóny každodenne k dispozícií. Cenník nájdete na www.skicentrumkalnica.sk.

Lyžiarske stredisko Bezovec – Stará Lehota

Leží v pohorí Považský Inovec v nadmorskej výške 746 m. n. m., v okolí vrchu s rovnakým názvom. K dispozícii sú štyri technicky zasnežované a upravované lyžiarske zjazdovky s celkovou prepravnou kapacitou 3000 osôb/h, ktoré sú pre svoju rôznorodosť obtiažnosti priamo predurčené pre lyžiarov začiatočníkov, mierne pokročilých ako aj náročných lyžiarov a snowboardistov.
Stredisko disponuje lyžiarskou škôlkou, požičovňou lyžiarskej výstroje, ski servisom, občerstvovacími zariadeniami, ubytovacími možnosťami a je v prevádzke každodenne počas zimnej sezóny s možnosťou večerného lyžovania. Cenník nájdete na www.skibezovec.sk.

Lyžiarske stredisko Veľká Javorina

Toto známe zimné lyžiarske stredisko, prevádzkované lyžiarskym klubom Stará Turá, sa nachádza na najvyššom vrchu Bielych Karpát - Veľkej Javorine (970 m. n. m.). Stredisko poskytuje ideálne možnosti pre rodinné lyžovanie - lyžiarske terény pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov.
Lyžiarske svahy a 4 vleky sa nachádzajú v blízkosti parkoviska pri Holubyho chate.
Vleky premávajú v sobotu a nedeľu, počas sviatkov a prázdnin za predpokladu dobrých snehových podmienok. Pre lyžiarske kurzy a väčšie skupiny je možné podľa záujmu dohodnúť aj iné dni prevádzkovania vlekov. Pretože sa lyžiarske vleky nachádzajú v hraničnom pásme, je potrebné mať so sebou občiansky preukaz. Cenník nájdete na www.velkajavorina.sk.

Lyžiarske stredisko Ski Land Stará Myjava

Novootvoreného umelo zasnežované lyžiarského areálu na Starej Myjave. Nachádza sa v území Bielych Karpát v chránenej krajinnej lokalite. Stredisko ponúka možnosť ubytovania , občerstvenia, večerného lyžovania, požičovňu lyží, ski servis a parkovanie priamo v areáli. K dispozícii sú dve 450 metrové zjazdovky a jedna detská - 150 m.
Cenník nájdete na www.skiland.sk.
- redakcia -
30.12.2005

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet