ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Bůh: Ztratil jsem důvěru v Blaira

Bůh: Ztratil jsem důvěru v Blaira

Bůh: Ztratil jsem důvěru v Blaira

„Jak by se Blairovi líbilo, kdybych veřejně tvrdil, že mě plně podpořil loni o Vánocích, kdy jsem způsobil tsunami?“ stěžoval si Bůh. Existuje mnoho známek, že Bohu všemohoucímu se nelíbí, že se ho Blair snaží zatáhnout do útoku na Irák, napsal v listu Guardian Monty Python Terry Jones:
Na vysoké úrovni bylo prozrazeno, že Bůh „zuří“ nad pokusy Tonyho Blaira zatáhnout ho do bombardování Iráku. Zdroje blízké archandělu Gabrielu uvádějí, že archanděl hovoří o tom, že Pánbůh „je opravdu rozhněván, že svatouškovští, i když cyničtí politikové tvrdí, že On by toleroval jejich bestiální činy, když on nemá možnost v důsledku dlouhodobého konkordátu („Bůh jedná záhadnými způsoby“) se k tomu veřejně vyjádřit.


Tony Blair se veřejně v televizním pořadu Parkinson vyjadřoval o Bohu. „Pokud máte víru,“ řekl, „pak si uvědomíte, že vás posuzují jiní lidé. Pokud věříte v Boha, posuzuje vás i Bůh.“ Jak to je to obvyklé v případě výroků Tonyho Blaira, je obtížné přesně zjistit, co vlastně říká, ale v podstatě jde zřejmě o to, že pokud mu Pánbůh rovnou nenařídil, aby bombardoval Irák, Všemohoucí by nicméně určitě souhlasil, že to bylo správné.

„Pokud si Tony Blair myslí, že jeho přátelství s Georgem W. Bushem stojí za to, aby usmrtil dvě stě tisíc iráckých mužů, žen a dětí, tak to je něco, o čem si se mnou bude moci pohovořit později,“ řekl Bůh. „Ale když začíná veřejně tvrdit, že tohleto je i moje aritmetika, tak je načase, abych si dupnul!“ Je známo, že Bůh má velmi velkou nohu.

Z jiného zdroje přicházejí informace, že se Gabriel už celé dny snaží přesvědčit Všemohoucího, aby nevypustil na Blairovu rodinu epidemii žab. Gabriel upozorňuje Pánaboha, že Blairova manželka Cherie ani jeho děti se nepodílely na Tonyho rozhodování. Podle spolehlivých zpráv na to reagoval Bůh: „Blair říká, že mají být Iráčané šťastní, že je bombarduje, tak jak by si mohl stěžovat, pokud se jeho rodině objeví ve vaně pár žab?“
Archandělu Gabrielovi prý vadí, že Bůh hned sebejistě odpovídá, aniž by si odpovědi řádně rozmyslel.

Boha obzvlášť rozčílilo, že Blair učinil své tvrzení v pořadu Parkinson. „Kdyby ho učinil v (bulvárnějším) Richard and Judy show, mohl bych mu leccos odpustit,“ řekl prý Bůh.
Archanděl informuje, že Všemohoucí začíná být opravdu iritován módou politiků, kteří tvrdí, že On jejich politiku podporuje – zejména pokud jde o zabíjení velkého počtu lidí. Podle archanděla Gabriela pronesl Bůh tato slova: „Tamten George W. Bush měl jednou tu obrovskou drzost, že tvrdil: 'Bůh mi řekl, abych šel a ukončil tyranii v Iráku, tak jsem to učinil. ' No, dovolte mi, abych zdůraznil, že jsem nikdy nic takového neřekl! Kdybych býval chtěl zbavit se Saddáma Husajna, způsobil bych, aby dostal zápal plic. Nepotřeboval jsem, aby vyslal prezident Spojených států stovky těžkých bombardérů a tisíce raket, které zničily Irák, i když samozřejmě uznávám, že firma Halliburton potřebovala ty zbrojní kontrakty.“
„Jakpak podle Blaira a Bushe asi vypadám před všemi těmi rodiči, kteří v této špinavé válce přišli o své syny a dcery? Cožpak oni nevědí, že muslimové, které zabíjejí, se modlí k témuž Já jako oni? Je to katastrofa v PR, která by měla navrátit křesťanství o stovky let zpět. I když vzhledem k tomu, že jsou to fundamentalisté, pravděpdobně to bude mít opačný účinek.“

Archanděl dále odhalil, že mu radil nikdo menší než Alastair Campbell (bývalý mocný Blairův poradce pro komunikaci s médii), že má Bohu doporučit, aby se nepletl do politiky. „Ale ono je těžké přimět Pánaboha, aby dělal to, co nechce, povzdychl si archanděl. „Má to mnoho co společného s tím, čemu Bůh říká 'svobodná vůle', i když mnozí z nás tomu moc nerozumějí, vzhledem k tomu, že Bůh je všemocný a vševědoucí.

Bůh je také podle Gabrielova svědectví znepokojen výrokem Tonyho Blaira, že náboženská víra sice prý ovlivňuje jeho politiku,ale „nemělo by se to přehánět“.
„Jak by se Blairovi líbilo, kdybych veřejně tvrdil, že mě plně podpořil loni o Vánocích, kdy jsem způsobil tsunami?“ stěžoval si Bůh.
- zdroj: www.blisty.cz, čítaj tiež http://www.hnonline.sk/1-10129710-17988580-k00000_detail-65 -
06.03.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet