ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > KORN na Slovensku!

KORN na Slovensku!

KORN na Slovensku!

Ak ste fandom tejto americkej nu-metalovej kapelky, určite si prídete na svoje na festivale TopvarRockFest-e. Nech sa páči, viac o kapele v článku...


Po masívnom úspechu medzinárodného zoskupenia SOULFLY na festivale Topvar Rock Fest 2005 na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom, potvrdenom zvukovou demoláciou bratislavského PKO tou istou kapelou na začiatku marca tohto roku, prichádzajú usporiadatelia z Creomedie a Agentúry Duna s oveľa väčšou metalovou bombou. Na piatok 30. júna 2006 potvrdili účasť na svojom vôbec prvom slovenskom vystúpení americké nu-metalové hviezdy KORN! Topvar Rock Fest 2006 tak získal najjagavejšieho headlinera vo svojej histórii. Koncert KORN svojím významom v mnohých ohľadoch predčí aj tuzemské zastávky takých veličín ako METALLICA, MEGADETH, IRON MAIDEN, FAITH NO MORE či BLACK SABBATH. Na Zelenú Vodu zavíta v posledný júnový deň jedna z najpodstatnejších tvrdo-rockových a metalových formácií v poslednom desaťročí.

KORN stanovili svojím bezmenným debutom v roku 1995 nové štandardy v metalovej hudbe. Neuveriteľne podladené sedemstrunné gitary (James „Munky“ Shaffer a Brian „Head“ Welch), netradične pulzujúca, priam hip-hopová rytmika (basgitarista Fieldy a bubeník David Silveria), zvláštne zvukové hradby šokujúcej intenzity a v popredí toho všetkého spevák Jonathan Davis, ktorý si ide z hlavy vyrevať všetku svoju frustráciu z čias detstva a dospievania. Celá jedna generácia si našla svojich hovorcov. Nový album od KORN nazvaný „See You On The Other Side“ je tretím skrz-naskrz experimentálnym dielom v diskografii pánov z amerického Bakersfieldu. Prvým, úspešným bol ešte v roku 1998 album „Follow The Leader“ – vtedy v podstate logické vyústenie snahy kapely odlíšiť sa od veľkého množstva svojich nasledovníkov, ktorých inšpiroval zvuk podladených gitár na prvých dvoch tituloch (debut a jeho nasledovník „Life Is Peachy“ z roku 1996). Kým po stránke produkcie vzdušnejší a melodickejší „Follow The Leader“ lámal rebríčky predajnosti a hity z neho („Got The Life“ a „Freak On A Leash“) rotovali vo všetkých médiách na čele s MTV, druhý pokus o niečo podobné sa nestretol s úspechom. Doska „Untouchables“ bola v roku 2002 doposiaľ najväčším komerčným prepadákom kapely, pod ktorý sa v mnohom podpísal aj fakt, že už niekoľko mesiacov pred oficiálnym vydaním bola jej nezmastrovaná verzia stiahnuteľná na internete. KORN sa už o rok na to vracajú albumom „Take A Look In The Mirror“ ku koreňom svojej tvorby, tým pádom žiaľ aj do umeleckej slepej uličky. Vlaňajší odchod dlhoročného gitaristu Heada (z osobných, náboženských dôvodov) ich nezlomil, skôr naopak. Novinka „See You On The Other Side“ je čerstvým vetrom v plachtách jedného z posledných nu-metalových korábov. KORN sa otvorili spolupráci s externým prostredím – album majú spolu s kapelou na svedomí skúsené producentské tímy stojace napríklad za úspechmi popových ikon ako Avril Lavigne či Pink. Výsledkom je fascinujúca zvuková koláž plná chytľavých melódií okresávajúcich tvrdé metalové hrany. Metalový fanúšik súčasnosti je človek tolerantný – „See You On The Other Side“ sa aj napriek pohoršeným reakciám niektorých kritikov už v priebehu prvých dní predával doslova ako horúce rohlíky. Na Slovensko teda zavíta kapela na vrchole svojho tvorivého i komerčného potenciálu.

V časoch, keď LIMP BIZKIT vo svojej tvorbe tápu v temnotách a LINKIN PARK sa súdia so svojím vydavateľstvom o peniaze z predaja platní, KORN sú jediní, čo držia zástavu nu-metalového štýlu vysoko nad hlavou. Ich koncerty sú známe svojou intenzitou a emocionálnou naliehavosťou, o festivalových vystúpeniach pod holým nebom ani nehovoriac. Pripravte sa na jednu z najväčších hudobných udalostí svojho života. Privítajte prvé hodiny tohtoročných letných prázdnin s poslednými nu-metalovými mohykánmi!

TOPVAR rock Fest

Rudi Rus
autor je moderátorom programu Headbanger na rozhlasovej stanici Rádio_FM a redaktorom internetového magazínu www.metapolis.net


Predpredaj:
www.ticketportal.sk
www.eventim.sk

- -
01.04.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet