ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Skupina Rain

Skupina Rain

Skupina Rain

Na festivale KoN Open Air si budete môcť vypočuť aj túto kapelku a niečo o nej si môžete prečítať v tejto vizitke.


Skupina Rain vznikla začiatkom roku 2003 v Bratislave. Členmi boli Peter Stanko, Martin Domáň a Martin Kovarík. Kapela v priebehu troch mesiacov dala dohromady materiál na zhruba 1,5 hodinový program, pričom 80% už tvorili vlastné skladby a zbytok boli skladby spoločných obľúbencov (The Rolling Stones, The Beatles, The Kinks a pod.). Jediným problémom bol chýbajúci basový gitarista. Po vyskúšaní niekoľkých uchádzačov priviedol Martin Domáň (zvaný tiež Bellcanto) na skúšku Eda Halása, čo sa následne ukázalo ako veľmi šťastný krok. Edo síce na basu predtým nehral, ale chcel to skúsiť a v priebehu dvoch týždňov si kúpil vlastného Precisiona, s ktorým debutoval 30.mája ako člen skupiny Rain v net cafe Barbar na Štefánikovej ulici (za štyri skúšky zvládol celý vtedajší repertoár!!!).

V júni skupina nahrala v štúdiu Rado Ortha (inak takto Vrabca) demonahrávku piesne Cesta, od jesene 2003 začala pravidelne koncertovať v Bratislave. Demonahrávka kapely, doplnená o dve živé nahrávky sa dostala zvláštnym riadením osudu do rúk Lacovi Lučeničovi, na margo toho sa dvaja členovia stali hosťami v projekte Satisfactory.

V apríli 2005 došlo v kapele ku personálnej zmene na poste basgitaristu a gitaristu. Basu prevzal Martin Kovarík a sólovým gitaristom sa stal Richard Uváčik. Kapela odvtedy odohrala niekoľko koncertov po Bratislave aj Slovensku a začala nahrávať debutový, zatiaľ bezmenný album...

a ďalej si už prečítate v sekcii novinky...
- redakcia -
07.05.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet