ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Skvelý koncert dobrých ľudí

Skvelý koncert dobrých ľudí

Skvelý koncert dobrých ľudí

Naposledy sa džezmen Peter Lipa predstavil v Lučenci v priestoroch nočného baru Orava vlani v októbri s Visegrád Blues bandom. Odvtedy nelenil, veď jeho platňa Lipa spieva Lasicu stihla byť v marci Hudobnou akadémiou populárnej hudby ovenčená štyrmi Aurelmi, Lipa sám bol zvolený spevákom roka, dostal cenu v žánrovej kategórii Jazz & blues a ocenenými boli tiež obal, produkcia a zvuk platne. Nedávno Peter Lipa absolvoval turné po Českej republike, koncertoval vo Viedni i v Bratislave.


Vedúcemu odd. kultúry mesta Lučenec S. Spišiakovi sa podaril parádny kúsok. V stredu 17. mája privítala tunajšia vypredaná sála Domu kultúry B.S.Timravy opäť Petra Lipu s kapelou Peter Lipa band. Zohratý tím zložený so samých hviezdych hudobníkov hneď prvým blues nenechal nikoho na pochybách, že tí ktorí uprednostnili hudbu pred hokejom Slovensko - Kanada veru neoľutujú.
Celý koncert ako súvislá niť spájali texty o vzťahoch medzi mužom a ženou - skladby z aktuálnej platne Lipa spieva Lasicu sa striedali s bítlsovkami z predošlej platne a prekvapeniami, ktoré samotnej kapele pripravoval jej frontmen. Prekáračky Lipu so Žáčkovým saxofónom, úderné Buntajove bicie, presná Gašparova basa či Tatárove neopakovateľné klávesy dokázali vyvolať v hľadisku nejednu spontánnu reakciu Lučenčanov naklonených džezu.
My sme dobrí ľudia“, tvrdil v závere dvojhodinového koncertu poslucháčom v sále Peter Lipa. Ani nemusel, veď to svojimi výkonmi dokazovala kapela počas celého vystúpenia. Vnímavé publikum po každej skladbe ocenilo skvelých hudobníkov búrlivými ováciami a vytlieskalo si na záver dva prídavky. V tom poslednom si dokonca spoločne s Lipom zaspievalo práve v tomto čase aktuálne Maturantky. (dažbog)- dažbog -
18.05.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet