ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > One Self znovu na Topvar Rock Feste

One Self znovu na Topvar Rock Feste

One Self znovu na Topvar Rock Feste

Na Slovensko príde už tretíkrát a druhý raz privezie svoj nadmieru zaujímavý a úspešný hip-hopový projekt One Self. To je Dj Vadim. Na Topvar Rock Feste sa tak zastaví spolu s rapperkou a speváčkou Yarah Bravo a rapperom Blu Rum 13. Ak si ich ešte pamätáte z minuloročného Wilsonicu, iste viete, že ich vystúpenia sú rozhodne zážitkom. Energia, šou, atmosféra a dokonalá súhra všetkých zložiek.


Projekt One Self sa širšej verejnosti predstavil svojim minuloročným debutom Children Of Possibility na prestížnom britskom vydavateľstve Ninja Tune. Kritiky i recenzie naň boli výhradne pozitívne, a tak sa z projektu, ktorý malo zakončiť nahrávane jedného albumu, napokon stala plnohodnotná kapela.
Koniec koncov, čo môže vzniknúť z kombinácie Američan, Rus a vo Švédsku narodená dáma s koreňmi kdesi v Chile a Brazílii? Ak nie nechutný koktail, tak potom One Self. Neskutočne zaujímavá zostava s charakteristickým zvukom.

Korene kapely One Self siahajú ešte k staršiemu Vadimovmu projektu The Russian Percussions. V roku 1999 hráva s Blu Rumom, o rok neskôr sa zase k Vadimovi pripája Yarah. Až po nejakom čase sa však pri tomto projekt stretávajú všetci traja naraz. Yarah Bravo to v jednom rozhovore vysvetľuje: „tá energia, ktorá z toho vznikla, bola jednoducho magická. Samozrejme, predtým sme sa už poznali, ale dokopy - zrazu to bolo niečo úžasné.“ Písal sa rok 2003 a One Self začínajú pracovať na spoločnom albume.
Muzika od One Self, to je zmes jazzu, funku, typickej britskej urban music a nu schoolového minimalizmu – vo všeobecnosti sa to dá nazvať indie hip-hop. V recenziách ju zvyknú popisovať ako stretnutie Pharrella Williamsa a Amona Tobina prefiltrované vplyvmi londýnskej ulice.

Dj Vadim, motor i myšlienka kapely, sa stará o hudbnú produkciu. Jedného z najväčších workoholikov hudobnej scény však slovenskému priaznivcovi kvalitných zlomených beatov azda ani netreba predstavovať. Tým, ktorí ale zaspali posledných šesť rokov – Vadim Peare sa narodil v Petrohrade, dlhodobo žije v Londýne a spolupracoval s ľuďmi ako The Roots, Pharcyde, Public Enemy, Dilated Peoples, Kraftwerk, Ed Rush či Morcheeba. Možno by sa bolo jednoduchšie spýtať, s kým ešte nespolupracoval.
Svoj vrodený producentský talent pretavil na niekoľko albumov, za zmenku určite stojí nahrávka USSR: Life From The Other Side z roku 1999. Ale dosť bolo – najlepšie, čo môžete urobiť je, že si túto zostavu prídete pozrieť naživo. Tohtoročný Topvar Rock Fest je na to výborná príležitosť.

Foto: Ninja Tune
- redakcia -
19.05.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet