ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > KoN Open Air predstavuje kapelku Kun-huu-ta

KoN Open Air predstavuje kapelku Kun-huu-ta

KoN Open Air predstavuje kapelku Kun-huu-ta

Kun-Huu-TA jako taková existuje od prvního ročníku nezávislého punkového festivalu na Zelesa pláni. Za tu dobu až do dneška oběhlo Slunce Zemi čtyřikrát. Jednalo se o stavbu na jednom vratkém kůlu o třech stěnách a jednom vchodu, sloužící jako čajovna pro vypařené punkáče.


O rok později se na stejném festivalu poprvé představilo hudební těleso šířící slávu stavby po celém světě. Skládalo se tehdy ze tří živých muzikantů a jednoho instatního orchestrionu s několika výměnnými válečky generujícími první podklady pro skladby. Lidská část produkce obstarávala vizuální stránku věci – kompars. Úspěch orchestrionu vyvolal u muzikantů závist a přiměl je ke zdokonalování se v technikách hry a zpěvu. Byly zakoupeny nástroje a došlo i na notový zápis, v jehož ovládnutí někteří pokračují dodnes. Jiní žijí klidně a spokojeně.
Na dalším ročníku již bylo Hačuče a Jima slyšet, Lulu zpívala do zapnutého mikrofonu a orchestrion byl nahrazen počítačem, čímž se eliminovala náročná údržba válečků. Byly představeny první vlastní skladby. Ocenění od punkového publika bylo vskutku nepřiměřené, vyústilo v přibrání dalších členů a výrazné zvýšení požadavků na honorář. Nové tváře přispěly k novému výrazu a zvuku. Jejich zapojení se ovšem neobešlo bez komplikací. Rusalka měla drobné problémy s nastudováním vlastních skladeb, které věnovala Kun-Huu-Tě přes zdi kláštera v dobách kolem vzniku kapely. Těžké bylo i umírnit Pavouka razícího syrový zvuk zboosterované španělky. To nakonec vyřešil divák, který podlehl stresu a v panice zasáhl do dění na pódiu… Po té, co se na zkouškách začali do zvuku kapely prosazovat i sousedé, bylo rozhodnuto o zapojení zvukaře.Vítězem konkursu se stala chalupa na samotě zvukaře Zdendy.
Skupina se v současné době rychle rozvíjí, tvoří, kyne, zraje a koncertuje.
Doufejme, že jí to vydrží.

Obsazení:

Počítač – Počítač
Zpěv – Lulu
Klávesy – Rusalka
Akustická kytara – Pavouk
Basová Fretka – Hačuč
Flétna, klarinet – Jim
Zvuk - Zdenda

Tu si môžete vypočuť mp3ku : tu klikni
- redakcia -
30.05.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet