ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Znamenia zverokruhu - Panna (23.8. – 22.9.)

Znamenia zverokruhu - Panna (23.8. – 22.9.)

Znamenia zverokruhu - Panna (23.8. – 22.9.)

"Pre Pannu je pravda krásna a krása pravdivá."

Múdrosť pre Pannu: Vernosť je vzácny hosť. Ak ho máš, pevne ho drž a nedovoľ mu odísť.


Vládnuca planéta: Merkúr.
Znamenie: ženské.
Element: zem.
Šťastný deň: streda.
Nepriaznivý deň: piatok.
Čísla: 3, 4, 8, 10, 21, 27, 33.
Povaha: flegmatická.
Typ: úslužný človek; vedec; organizátor a metodik; kritik; egoista; zádrapčivec; puntičkár.
Vlastnosti: inteligencia, láskavosť, slušnosť, zdvorilosť, bystrosť, pracovitosť, poriadok, tvorivosť, skromnosť, pokoj, praktickosť, logické myslenie.
Zvyčajné nedostatky: uzavretosť, sklon k melanchólii, lenivosť, negativizmus, upätosť, puntičkárstvo, nevypočítateľnosť, nafúkanosť.
Postava: stredne veľká, štíhla, neskoršie ochabnutá; nedbanlivé držanie tela, ovisnuté plecia; pohyblivý, trochu nervózny typ.
Tvár: dobre vyvinutá čelná partia, slabo vyvinutá, dozadu ustupujúca brada; inteligentný, triezvy, vecný pohľad; oči hnedé alebo tmavošedé; vlasy tmavohnedé až čierne, jemne zvlnené.
Časti tela, ktoré ovláda: brušné partie, pupok, črevá, vaječníky, pankreas, pečeň, pobrušnica, dvanástnik, neurovegetatívna sústava, zažívací trakt, slepé črevo.

Symbol tohoto znamenia neskorého leta vypovedá o čistote zožatej pôdy, preto toto znamenie charakterizuje postava dievčaťa so snopom klasov. Je to skôr materialisticky založené znamenie, ktoré nestráca čas snívaním, sentimentalita určite nebude patriť k ich typickým vlastnostiam. Planéta Merkúr, ktorá je vládcom znamenia Panny a Blížencov, pôsobí na obidve znamenia rozdielne. Merkúr znamenie Panny riadi praktickejšie ako ľahkomyseľné znamenie Blížencov. Toto zemné znamenie v širšom slova zmysle predstavuje sebaanalýzu, sebadisciplínu, úzkostlivú presnosť, kritiku, uzavretosť a zdržanlivosť. Všetci ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení, majú dobré rozlišovacie schopnosti, sú praktickí, usilovní, inteligentní a systematickí. Sú založení veľmi racionálne, stoja nohami pevne na zemi, majú zodpovedný prístup k životu a značný zmysel pre poriadok či súlad.
Ľudia v znamení Panny by si mali život i svoje ciele čo najviac zjednodušiť, inak sa môže stať, že pohrúžia do takého množstva podrobností, ktoré ich myseľ nebude schopná obsiahnuť, doslova sa utopia v detailoch, zatiaľ čo im celok unikne. Dobre sa pre nich hodí príslovie „pre stromy nevidieť les“. Čím menej drobností ich bude zaťažovať, tým väčšiu budú mať kapacitu pre zvládnutie vyšších cieľov.
Panny sú starostlivé, obozretné, skôr nesmelé a opatrné, obdarené bohatou fantáziou. Majú silne vyvinutý rozum s analytickými schopnosťami, vynaliezavého ducha a vďaka svojim vlastnostiam môžu riešiť zložité úlohy a objavovať zložité systémy. Sú neustále v strehu, a preto sa len veľmi ťažko dajú preľstiť. A čo určite neznesú, je kritika ich počínania. Časté sú tiež ich obavy, že budú nesprávne pochopené, neveria intuícii, otvorenosti, a skôr ako sa pre niečo rozhodnú, chcú si všetko poriadne rozmyslieť.
Ľudia narodení v Panne majú bystrú myseľ, ktorá sa neukľudní, pokiaľ sa nedozvedia všetko o tom, čo chcú poznať. Bývajú nepokojní, uzavretí, roztržití, naivní až cynickí a často im chýba sebadôverou. Sú úzkostliví a nároční čo sa týka práce, jedla, zovňajšku i milostných záležitostí. Títo ľudia neplytvajú náklonnosťou ani peniazmi. Sú konzervatívni vo výdajoch, nikdy neutrácajú viac, ako musia. Nechcú byť nikomu zaviazaní ani na nikom závislí. Majú radi pravdu, dochvíľnosť, hospodárnosť, naopak neznášajú vulgárnosť, lenivosť, prehnaný sentiment a neporiadok. Ľudia v Panne sú spravidla tolerantní, ale ak sú zaslepení k svojim vlastným chybám, môže sa veľmi ľahko stať, že budú ešte zaujatejší, než tí, ktorí ich kritizujú.

Práca: Ako pracujú: boj o získanie zodpovedného postavenia je častý a prudký. Opierajú sa o svoj vrodený intelekt a všetky city vedome vypínajú. Povolanie: vyhovuje im povolanie lekára, farmaceuta, odborného technika, učiteľa, profesora, právnika, bankára, spisovateľa. Muži sú dobrí technici, remeselníci, mechanici, krajčíri, záhradníci, chovatelia. Ženy sa hodia za návrhárky, ošetrovateľky, sestričky v škôlkach. Panny majú vlohy pre matematiku, astronómiu, botaniku. Vyhľadávajú tiež miesta pri počítačoch a elektronickom spracúvaní dát. Peniaze: sú medzi nimi vyslovení skupáni. Ich šporovlivosť nadobúda niekedy groteskné formy. Peniaze si dôsledne rozdeľujú a o všetkom si vedú presné záznamy. Záujmy: hlavne ženy sa zaujímajú o literatúru, hudbu a iné druhy umenia. V týchto oblastiach vyvíjajú neoceniteľnú činnosť.

Zdravie a choroby: krízové situácie v povolaní môžu podstatne ovplyvniť zdravotný stav Panny. Mali by si dávať pozor na tráviaci trakt, ohrozená je najmä brušná časť tela, vnútornosti, slezina, pečeň, pankreas, sympatické nervstvo. Môže dôjsť k črevným ťažkostiam, poruchám pohlavných orgánov a k zažívacím poruchám. Organické ťažkosti vznikajú preto, lebo berie veci priveľmi tragicky. Prevencia: kto si uchová dobrú náladu a optimizmus a obrní sa proti všetkému negatívnemu, zostane zdravý. Odporúča sa biologická liečba. Dobrým liekom pre ľudí - Panny je humor.

Zaujímavosti: Rastliny: petržlen, ovos, lieskové orechy, brečtan, popínavé rastliny, fenikel, žltá repa. Živočíchy: všetky domáce zvieratá, psy, mačky... Kamene: achát, topás, granát, polodrahokamy a nepravé kamene. Úspech, šťastie a bezpečnosť poskytuje nefrit a karneol zapracovaný v striebre alebo platine. Karneol chráni pred všetkým zlým, pred kŕčmi a horúčkovitými ochoreniami. Zelený jaspis zase pred nehodami a poraneniami. Kovy: ortuť. Farba: majú radi modrú farbu, ktorá odzrkadľuje vážnosť a vyrovnanosť charakteru. Okolnosti od nich vyžadujú prispôsobivosť a diplomaciu. Modrá v kombinácii so zelenou posilňuje podnikateľského ducha. Tí, čo pracujú na duševnom poli by mali nosiť žltozelenú alebo jemnú fialovú. Krajiny: Sasko, Schwarzburg, Alsasko, Švajčiarsko, Turecko, Grécko, Sýria, Babylon, Kurdistan, Brazília, Západná India.

Láska: v tomto znamení sa narodilo veľa starých mládencov. Ženy sú zasa staromódne. Pre veľkorysosť v láske nemajú pochopenie. V ich sexuálnom živote sa čoskoro prejaví rutina. Lásku im komplikujú ich sklony k perfekcionizmu. Sú však dobrými rodičmi. Vhodní partneri: Kozorožec, Rak, Škorpión. Nevhodní partneri: Blíženci, Strelec, Ryby.

Významné osobnosti narodené v znamení Panny: Ingrid Bergmann, Greta Garbo, Sophia Loren, Romy Schneider, Ľudovít XIV., J. W. Goethe, Sean Connery, Michael Jackson, Aristoteles Onassis, Freddie Mercury, Princ Albert, Alžbeta I., Anna Rakúska, Gerhard Schroder, Lev Nikolajevič Tolstoj, F. J. Strauss, Agatha Christie, Theodore Dreiser, R. A. Oetker, kardinál Richelieu, Radoslav Brzobohatý, Hana Zagorová, Lída Baarová.

Charakteristika Panny: Panny majú veľmi blízko k prírode. Sú to ľudia zrastení s pôdou. Túžia po jednoduchom, skromnom, poetickom a tichom šťastí v ústraní. Tak ako sa mení príroda, mení sa aj ich nálada. Ľudia, s ktorými sa stýkajú, ich môžu preto považovať za náladových a popudlivých. Často prichádzajú o náklonnosť a strácajú sympatie priateľov kritikou, ktorá sa môže dotknúť ich citlivej struny. Mnohé spory vznikajú neraz z ich viny, pretože sa radi miešajú do záležitostí iných ľudí. Nikdy nehľadajú chybu v sebe, vždy ju nájdu v druhých. Oni sami sa však cítia dotknutí a dobre myslené rady priateľov považujú za útok voči svojej osobe. Spolunažívanie s inými ľuďmi je pre tento typ ľudí dosť zložité.
Sústreďujú sa predovšetkým na pozemské veci, čím ľahko strácajú prehľad a zmysel pre rozdiely medzi vecami a ľuďmi. Majú síce pevnú vôľu, ale ľahko sa dajú prehovoriť. Proti týmto záporným vlastnostiam stoja v popredí ich kladné vlastnosti. Dokazuje to ich dobročinný, úslužný a dôveryhodný charakter, ktorý nie každý hneď odhalí. Svoje tajomstvá si prísne strážia. Pre svojich priateľov a blízkych robia viac, ako môžu zdôvodniť sami pred sebou.
Rozmýšľajú aktívne, sú bystrí a chápaví. Ich vášne sú striedme a umiernené. Neprepadnú ľahko zlosti, ale ak sa to stane, je veľmi ťažké uspokojiť ich. Aj keď sú väčšinou málovravní a utiahnutí, keď si ich niekto obľúbi, vedia byť veľmi obľúbení a zhovorčiví a ich slovám možno plne dôverovať. Sympatie a antipatie hrajú v ich živote dôležitú úlohu. Vďaka svojim schopnostiam to v živote dotiahnú ďaleko.
Nepúšťajú sa do hazardných hier alebo špekulácií. Plánujú, rátajú, kalkulujú, vedú si záznamy o najrozmanitejších veciach. Sú vždy ochotní vzdelávať sa, rozširovať svoje vedomosti, všetko sa dozvedať, aby boli o všetkom informovaní a vedeli diskutovať aj o najnovších výdobytkoch vedy rozumne a vecne. Majú preto rozsiahle vedomosti a radi a veľmi schopne ich odovzdávajú druhým, či už slovne alebo písomne - na oboje majú skvelú vyjadrovaciu schopnosť a nadanie. Vedia obratne a duchaplne argumentovať, a keď sa za niečo zasadzujú, počínajú si veľmi presvedčivo.
Ľudia narodení v znamení Panny sa vyznačujú výbornou pamäťou. To im umožňuje hocikedy zhromaždiť zdrvujúce množstvo argumentov na základe svojich obsiahlych vedomostí. Takýto človek je rodeným odborníkom, pracuje čisto racionálne, nepodlieha svetonázorovým, etickým či morálnym stanoviskám. Snaží sa získať čo najviac informácií a vedomostí. Sú schopní veľkých činov.
Majú veľké pochopenie pre slabých a chudobných - musia jednoducho pomáhať. Sú veľmi poriadkumilovní, praktickí, šikovní a bystrí. Majú svoje organizačné metódy a vlohy riešiť a objasňovať zložité problémy. Sú zaťažení pocitom zodpovednosti a často trpia mučeníckym komplexom.

MUŽ

Je pod vplyvom planéty Merkúr, ktorá stelesňuje rozum. Prvá vec, ktorú chce Panna vedieť o tom druhom je, či má peniaze, koľko a ako s nimi hospodári. Mrhanie pokladá za hriech, pretože peniaze sú znakom úspešnosti sebarealizácie a podľa toho sa dá usúdiť, kto za čo stojí.
Nikto ho nedokáže zlákať na také dobrodružstvo, ktoré sa mu zdá nerealizovateľné. Inštinkt mu napovie, kedy sa pohybuje na veľmi tenkom ľade a v takom prípade si dá jednoducho spiatočku. Jeho myslenie je priveľmi analytické a praktické, takže vždy včas odhalí riziko a vyhne sa mu. To, čo povie, je založené na skalopevnom presvedčení, nie na predtuche: nikto nevidí jasnejšie než on. Pre neho "nie" neznamená nikdy "snáď" alebo "ktovie". Je to jednoducho nie.
Dobre si vyberá priateľov a lásky, len zriedkakedy sa pomýli. Aj od iných očakáva, aby sa dostali na jeho úroveň. Často je veľmi kritický, čo ostatní neprijímajú vždy so sympatiami. Nikto nemá rád, ak je jeho osoba podrobovaná neľútostnej kritike. Panna však bez toho nemôže existovať. Mužovi - Panne robí ťažkosti líškať sa niekomu, či dokonca robiť poklony. Často je nervózny, preto potrebuje kľudné prostredie, aby mohol poskytnúť to svoje najlepšie ja. Práve preto má rád čerstvý vzduch, pohyb a usporiadaný život. Dbá o svoje zdravie. Je presvedčený, že ak niekto chce postupovať, musí svoj voľný čas využiť na zdokonaľovanie svojich schopností.
Pre muža - Pannu je žena taká zvláštnosť, ktorú si treba prezerať a maznať ju. Sex pokladá tento muž za jeden z prostriedkov na skrášlenie života. Medzi mužmi - Pannami je veľmi veľa starých mládencov. Znášajú to bez veľkých sklamaní. Títo muži sa usilujú o dokonalosť, sú veľmi zaneprázdnení svojou prácou, preto nemajú čas na to, aby boli romantickí. Majú radi poriadok a sú pozorní, je pre nich charakteristický silný cit pre povinnosť a zodpovednosť. Spomeňte nejaký problém, a muž narodený v znamení Panny zaiste nájde riešenie. Trvá to všetko len trošku dlhšie, no len preto, lebo usilovne zhromažďuje všetky dostupné informácie. Nenávidí, ak ho pristihnú nepripraveného. Napriek tomu ich však veľmi často nachádzame len na nižších priečkach spoločenského rebríčka.
Dbá o svoj zovňajšok, vrátane správneho vyjadrovania. Snáď to nie je ten najpríjemnejší partner na jeden večer, ktorého si vysníva nejaká žena, ale vyžaruje z neho pocit pohodlia a šťastia. Žene nerecituje svoj zamilovaný epos, ale vždy je milý a pozorný. Nevyžaduje neustálu pozornosť, nechce sám ovládnuť celý priestor. Len zriedka, aj to len keď ho vyprovokujú, zvykne stratiť svoju príslovečnú vyrovnanosť.
Pre svoj oklieštený citový život a triezvosť nebude nikdy úspešným milovníkom. Nikdy nekoná intuitívne. Všetko, teda aj lásku sa snaží zaškatuľkovať do svojej schémy usporiadania sveta. Väčšinou hrá v jeho vzťahu k partnerke väčšiu úlohu záujem ako vášeň. V mladosti vedie často veľmi striedmy spôsob života a po celý život si uchováva skeptický postoj k erotike. Pikantným vtipom a rozhovorom nerozumie. Pre veľkorysosť v erotickej oblasti nemá pochopenie. Je však starostlivým otcom, na ktorého sa možno spoľahnúť, aj keď je niekedy trochu malicherný a zádrapčivý.
Ak by ste chceli po spoločne strávenom večere zavrieť za sebou dvere, nepatrí k tým, ktorí by tomu bránili. Nezvykne poľovať na ženy, skôr sa nechá chytiť do pasce. Ako sexuálneho partnera ho charakterizuje vytrvalosť. Zostane pri vás ešte aj vtedy, keď mnohí iní, ktorí boli spočiatku podstatne vášnivejší, sa už dávno vytratili. K vyvolenej žene sa zvykne správať otcovsky a rozhodne sa zaujíma o jej život. V takomto prípade je veľmi cenným priateľom a môže byť aj dobrým radcom. Dokonca aj dobrým manželom. No to až potom, keď si dôkladne zistí, či mu bude dotyčná dáma nápomocná v jeho kariére, či je dostatočne bohatá a či vie vytvoriť taký domov, v ktorom by bez problémov mohol rozvíjať svoju činnosť. Na oplátku ponúka bezpečnosť, úctu a vernosť. Nie je mu blízky veľkosvetský spôsob života. Svoj voľný čas najradšej trávi čítaním, záhradkárčením. Manželka nemá problémy s tým, že by sa s priateľom vytratil z domu alebo že by sa vrátil až nad ránom. Nebude mať ani finančné problémy, ale to neznamená, že môže dosiahnuť všetko, čo chce. Manželka muža - Panny sa rýchlo naučí, že si manžel starostlivo stráži peňaženku. Váži si každý halier, pretože aj ten si treba odpracovať. Nemožno hovoriť o lakomosti, ale len o "pochopení ceny peňazí". Inak nikdy necestuje druhou triedou, na to nie je skúpy. Utráca však iba na hodnotné a potrebné veci.
Je čestný, neklame ani v láske a vždy dodrží pravidlá hry. Dala by sa jeho bezúhonnosť vysvetliť tým, že mu jednoducho chýba túžba, vzrušenie a dobrodružstvo? Nie.

Sexuálny život muža: Muž narodený v znamení Panny nechodí s viacerými dievčatami a nebýva iniciátorom vzťahu. Pravdepodobne aj vy ste sa s nim zoznámili tak, že vám ho predstavili vaši spoloční priatelia alebo ste sa poznali v práci. Dá sa predpokladať aj to, že ste navrhli, aby ste spolu povečerali.
Bude dobré, ak pri prvom stretnutí, ale aj neskôr, budete presná. Ďalšie vlastnosti, ktoré si váži: taktnosť, ovládanie dobrých spôsobov, slušné správanie, ale aj vedenie rozhovorov na viaceré témy. Keď konečne nastane čas večere pri plameni sviečok, nemyslite si, že je nepripravený. Pravdepodobne má už dopredu vypracovaný podrobný a presný program a prinesie si so sebou pyžamu, holiaci strojček, zubnú kefku, čistú košeľu a kravatu, ale aj svoj spoľahlivý budík, aby zajtra nedajbože nezmeškal do práce. Podobne metodicky postupuje aj v milostnej predohre. Je dobrým znalcom anatómie ženského tela, aplikuje uznávané spôsoby. V čom má nedostatky, to nahradí láskavosťou. Jeho spôsoby sú skôr estetické než citové. Neuspokojí sa, pokiaľ žena nereaguje patričným spôsobom, Inak má sklony podriadiť sa návrhom toho druhého. Rozhodná žena ním môže narábať, ako sa jej zachce. Nemá veľmi bohatú fantáziu, rád sa pokúša o nové technické postupy, za podmienky, že ho k tomu nenútia veľmi arogantne. Očakáva od partnera takú istú korektnosť a srdečnosť, akú ponúka on.
Zo sexuálneho hľadiska je to zvláštny typ. V celom svojom živote je konformistom, ale neočakávaná skúsenosť môže pred ním odhaliť netušené diaľky, môže odhrnúť závoj tých milostných krás a slastí, ktoré nie sú pre Pannu typické, nové vzrušenia, na ktoré reaguje charakteristickým spôsobom - oddá sa im celou svojou nežnou dušou.

ŽENA

Medzi ženami - Pannami môžeme nájsť najviac starých panien. Nepodarí sa im nájsť takého muža, ktorý by zodpovedal ich ideálom. Je ich chybou, že majú sklony vytvárať si celkový obraz z povrchných poznatkov. Nemožno ju však pokladať za chladnú racionalistku, ktorá venuje mnoho pozornosti sebakontrole. Jej inštinkty a chúťky sú také isté ako u ostatných žien, len si sama priveľmi priťahuje opraty. Tají to, čo naozaj chce. Správa sa vždy vážne a dôstojne. Šíri okolo seba atmosféru čistoty a nevinnosti. Je veľkorysá, trpezlivá, milá, skromná, nevystatuje sa tým, čo urobila. Správa sa dokonale žensky, priam staromódne žensky, pokiaľ ju však nevyprovokujú. Teší sa úspechom u druhého pohlavia a tiež s ním veselo koketuje. Ak sa však nápadník pokúša vyvodiť z jej správania dôsledky, chladne ho odmietne. Sexuálna frigidnosť hrá v jej živote významnú úlohu. Na obranu týchto žien treba povedať, že je to niekedy vina mužov, ktorí nemajú dosť skúseností na to, aby prebudili svoju chladnú partnerku. Čiastočne jej však aj vlastné zdôrazňovanie svojej osoby bráni úplne sa oddať mužovi.
Verí v možnosť zdokonaľovania, preto sa s veľkým elánom vrhá do učenia, aby si v živote vybojovala lepšiu pozíciu. Veľa premýšľa, je presvedčená, že tým nájde možnosti vyriešenia každého problému. Viac dôveruje svojmu rozumu než citu. Vždy si dáva pozor na to, aby sa nedala opantať citmi iných. Keď sa už však rozhodne, ťažko ju od vytýčeného cieľa odradiť. Jej energia by bola dostačujúca aj pre 2 -3 ženy. Do práce sa pohrúži s takým presvedčením, že by ju nikto nevedel urobiť lepšie ako ona. Keď ju kritizujú, ľahko sa urazí. Pozná však svoje slabé stránky. Je spravidla veľmi poriadkumilovná, ale niekedy jej chýba systém a metóda. Nevie byť rozhodná.
Jej skutočnou ríšou je vlastný domov, a múdry partner to nechá na ňu. V jej domove akoby ani nikto nebýval, všetko je vždy na svojom mieste. Vie dobre nakupovať, do posledného haliera si vie vyrátať, čo všetko sa dá vystískať z jednej bankovky. Ani pri mužovi nestratí schopnosť vidieť situáciu jasne. Pochopí, čo muž chce a potrebuje, vie mu pomôcť pri riešení ťažkých situácii, ak to muž nie je schopný zvládnuť sám. Má analytický mozog, jej ciele sú reálne a s patričným nasadením aj dosiahnuteľné. Zbožňuje intelektuálne rozhovory. Má rada starostlivo pripravené stretnutia. Nevychovaný hosť už druhý raz od nej nedostane pozvanie.
Nie je vôbec cieľavedomá, vo všeobecnosti jej chýba viac citu. Keď má ohodnotiť svojho partnera, nedokáže v ňom vidieť či nájsť chyby a nedostatky. Ostáva verná zidealizovanému obrazu, ktorý si o ňom vytvorila, city voči nemu prechováva hlboké, napriek tomu, že im nedáva vždy voľný priechod.
V podstate je hanblivá, ale ako iné ženy pozná všetky ženské úskoky a zbrane. Zvyčajne sa vydáva už nie najmladšia. Pokojnou povahou a hlbokým pocitom zodpovednosti drží často pokope veľké rodiny. Je dokonalou domácou paňou, dobrou matkou aj keď trocha prísnou, pre manžela zaujímavou partnerkou. Je schopná zrušiť pevný zväzok alebo manželstvo, keď zistí, že nemá dokonalé manželstvo. Sex pokladá skôr za plodenie detí než za potešenie, čo jej druha dosť roztrpčuje, pretože jej zjav aj v pokročilejšom veku zostáva príťažlivý. Eroticky ženu - Pannu je dosť ťažké uspokojiť a vo väčšine prípadov zostáva neuspokojená po celý život.

Sexuálny život ženy: Žena - Panna si nekladie veľké nároky na sex a bola by rada, aby aj iní tomuto nepripisovali veľkú dôležitosť. Jednoducho sa jej nechce veriť, že môžu lietať hromy a blesky, keď sa dve telá pri milovaní spájajú. Nemá rada tých mužov, ktorí sa k nej približujú ako stíhačka hľadajúca pristávaciu plochu. Obľubuje tých, ktorí vyčkajú, až sa priateľstvo vyvinie potiaľ, že sa finále s milovaním už nemôže nekonať. Dvorenie pre ňu skrátka nie je nijaký zlozvyk, cez ktorý sa treba čím skôr preniesť, pre ňu je to potrebný úvod, predohra, ktorá vlastne rozhodne o téme nasledujúcej symfónie. Milovanie nepokladá za izolovanú udalosť, ktorá je dôležitá sama osebe, ale za začiatok niečoho ďalšieho.
Ak sa raz rozhodne a povie áno, tak sa v nej nesklamete. Jej uchvacujúce čaro, zdržanlivosť, citová vrelosť omámi aj tých, ktorí sa unavili v priebehu zahraného rozmachu. Niet v nej nijakej falošnosti, jej správanie nie je teatrálne, je to sám život.
Každý detail pripravuje s patričnou starostlivosťou. Najradšej sa miluje vo vlastnom byte, tam vie totiž zvládnuť situáciu. Treba rátať s tým, že aj v tomto prípade sa prejavuje jej prirodzená túžba po poriadku. Nezľaknite sa, ak vám navrhne spoločnú sprchu, a ak vám telo vydrhne hubkou. Vlastne je to predohra, ktorá u nej vznikla úplne nevinne. Má rada iba slabo osvetlenú, až tmavú izbu s tlmenou hudbou. V posteli je ochotná robiť všeličo, ak to neprekročí hranicu, ktorú ešte pokladala za normálnu, pričom nesmie byť groteskná alebo amorálna. Ona je tá, ktorá si vytýči hranice vlastnej rozkoše. Medzi týmito hranicami najviac síl vynakladá na to, aby partnera bohato odškodnila za to, že tieto hranice existujú. Aj jediný bozk vie premeniť na mimoriadne erotickú slasť. Osobitne ju lákajú rôzne spôsoby orálneho uspokojovania. Najväčšou radosťou však pre ňu je, ak môže urobiť svoju lásku šťastným.
Rada sa vopred oboznámi so želaniami svojho partnera, aby potom mohla všetko čo najlepšie uskutočniť. Pre ňu je byť dobrou milenkou taká istá povinnosť, ako udržiavať byt v poriadku alebo variť kávu. Len vtedy je spokojná, ak to robí dobre.
Má sklony k masochistickým prejavom. Ak si všimne, že je radostí vyplývajúcich zo sexuálnej aktivity už noho, má sklony k či už telesným, alebo duševným trestom. Typický príklad je, že keď je už všetko zosúladené, požiada svojho milovaného alebo jednoducho tretiu osobu, aby si ju vzali násilím.

Panna a zvyšok znamení

Panna - Baran: Budúcnosť takéhoto spojenia je veľmi otázna. Panna bude chcieť dostať Barana do spoločenského korzetu. Baran sa bude cítiť obmedzovaný a jeho únik bude veľmi reálny. Baran potrebuje v posteli vášnivého partnera, no Panna má veľmi veľa zábran. Baran hľadá dobrodružstvo, Panna sa radšej prikláňa k istote. Panna má rada vzrušujúci rozhovor, Baran obľubuje vzrušujúce udalosti. Nepravdepodobná láska, nie práve najlepšie manželstvo.
Panna - Býk: Býk sa rád miluje tak, že pri tom na to veľmi nemyslí, má však sklon pozorovať, Panna zvažuje alebo kritizuje. Keďže sú obaja založení materialisticky a vedia nájsť spoločné črty predovšetkým v dôslednosti, môže sa toto spojenie skončiť šťastne, i keď nebude veľmi vzrušujúce. Manželstvo bude fungovať dobre.
Panna - Blíženci: Sexuálne sa k sebe hodia, pretože Panna je skôr neosobná a Blíženci nie sú veľmi ohniví. Súčasne sú však náladovejší, neznášajú kritiku Panny, rovnako ako jej snahy vládnuť a kontrolovať. Krátku lásku si možno predstaviť, dlhý vzťah býva problematický.
Panna - Rak: Pri istej trpezlivosti predsa len môže preskočiť iskra, a potom si obaja prídu na svoje. Panna poskytuje Rakovi citovú istotu a drobné pozornosti, ktorými prejavuje svoje city. Rakova fantázia pôsobí na realistickú Pannu a snaha páčiť sa zvyšuje náklonnosť. Rakova závislosť nachádza dokonalé porozumenie v ochrannej sile Panny. Milostný vzťah by mal byť nielen príjemný, ale aj nežný, manželstvo má budúcnosť. Obaja vystúpia zo svojej ulity a začnú užívať život.
Panna - Lev: Lev je silne zmyselný a má rád sex, zatiaľ čo Pannu viac zaujíma vlastné zabezpečenie, než posteľné hry. Časté sú medzi nimi nedorozumenia pre kritické sklony Panny, pretože Lev chce byť mimo každej kritiky. Vážne Panny a rozmarní Levi si ťažko nájdu spoločný jazyk. Ich láska trvá snáď len jednu noc, manželstvo je hotová pohroma.
Panna - Panna: Ich sexuálna zdržanlivosť je vzájomná. Puto lásky je pre nich podstatne dôležitejšie, považujú ho za životnú úlohu. Ich očakávania od sexu nie sú síce veľmi veľké, no treba podotknúť, že Panna nevie bez toho existovať. To však nevylučuje kritiku z úst oboch. Vzťahy sú často napäté. Ak nenastane priskoro nuda, môže dôjsť k priemernému manželstvu.
Panna - Váhy: Ťažko uveriť, že by sa realistická Panna nechala ovládnuť pôvabom životaschopných Váh. A naopak, jemné, citovo založené Váhy odpudzuje chladná a analyzujúca povaha Panny. Kritickosť Panny podkopáva pocit bezpečnosti a istoty Váh. Ak by však predsa nastalo spojenie, bude téma vernosť predmetom rozhovorov častejšie, ako bude Váham milé. Pannu nevie odpustiť žiadnu indiskrétnosť. Nemajú veľa spoločných čŕt. Hlavne spojenie muž - Panna, žena - Váhy len zriedkakedy dobre skončí. Ich láska je problematická, manželstvo riskantné.
Panna - Škorpión: Dve znamenia, ktoré sa k sebe hodia, hoci Panna je náchylná k schladeniu citovej prchkosti Škorpióna. Škorpión sa usiluje prebudiť sexuálny záujem u Panny. Ak je Panna ochotná robiť kompromisy, má šance si Škorpióna udržať. Zaujímavý milostný vzťah s dobrými znameniami.
Panna - Strelec: Panna túži po istote, no Strelcova bezstarostnosť v sexe ju vyvádza z rovnováhy. Strelec nebude mať trpezlivosť chápať Pannu s jej starosťami a ľahko ho prejde nálada znášať jej nálady. Strelec venuje málo času tomu, aby pochopil ľúbostné želanie toho druhého. Je netrpezlivý voči cudnému, hanblivému správaniu Panny. Čoskoro začne obzerať po novom erotickom ventile. Ich vzťah rozhodne nie je na celý život.
Panna - Kozorožec: Pannu Kozorožec silne sexuálne priťahuje. Vďaka rôznorodým záujmom Kozorožcovi ostane len malý priestor na to, aby sa staral aj o Pannu, ktorá zistí, že je už na druhom mieste v poradí. Ak sa tak nestane, obaja môžu žiť harmonicky. Sú praktickí, pozorní, zdržanliví, utiahnutí a žijú intenzívnym duchovným životom. Ich počiatočný vzťah môže trpieť miernou nudou, ale manželstvo sa môže vydariť.
Panna - Vodnár: Obaja pokladajú lásku skôr za intelektuálne trávenie času než za telesné cvičenia. Tento rovnaký spoločný základ môže pokaziť množstvo iných rozporov. Panna má v sexe zábrany, Vodnár má rád zmenu a prekypuje fantáziou. Panna mierne podceňuje toho druhého, nepovažuje ho za dostatočne komunikatívneho. Láska zvädne skôr, než stihne vyrásť. Manželstvo by nebolo rozumné.
Panna - Ryby: Pre Pannu je láska tesne spojená s duchovným súladom, pre Ryby je láska ústrednou témou života, zázrak, v ktorom sa ukrýva krása, romantika, napätie. Aj ich vzťah k sexu je protichodný. Ak sa nepodarí prelomiť zdržanlivosť Panny, vznikne len málo šťastné spojenie, pravdepodobnejšie neperspektívne manželstvo.

Ako ich získať

Ľudia narodení v znamení Panny pociťujú príťažlivosť k tým ľuďom, ktorí sú milí alebo v ktorých je nejaké čaro, niečo mimoriadne. Obdivujú duchaplnosť, vynachádzavosť. Ak tým nedisponujete, pokúste sa to nahradiť miernou dávkou dobrého vkusu. Dajte najavo, že aj vy sa zaujímate o umenie, hudbu, divadlo. Predplaťte si nejaký časopis, ktorý by vám rozšíril obzor v tejto oblasti, aby ste nepohoreli v najnevhodnejšom okamihu. S otrepanými frázami nepochodíte. Zabudnite na pikantné príhody, ktoré sa vám pri inej príležitosti tak dobre osvedčili.
Panny lipnú na svojej práci, sú naozaj vytrvalé. Patria medzi ten malý počet ľudí, ktorí po uplynutí pracovného času si ešte upratujú písací stôl. Na návštevách pomáhajú vynášať taniere, vyprázdňovať preplnené popolníky, utierať stopy po pohároch na nábytku, pričom okolo je zábava v plnom prúde.
Neberte ženu narodený v znamení Panny na prepychové, drahé miesta, teda tam, kde sa zdá, že je každý halier vyhodený nadarmo. Panna nenávidí plytvanie. Ak si lámete hlavu nad darčekom, niet lepšieho ako nejaká 'dobrá' kniha alebo platňa. Pri obliekaní uplatňujú klasický a solídny vkus - hodváb, zdržanlivé farby, voňavku s vôňou citrónu alebo nejakej kvetiny. Prispôsobte sa tomuto štýlu, a všetko bude v poriadku. Panny sa radi dívajú na svojho partnera s obdivom, radi uveria, že partnerova vzdelanosť, kultúrna rozhľadenosť, záujmy, spoločenská úroveň je aspoň na ich úrovni.
Zbožňujú všetko, čo napomáha technickej stránke ich práce. Preto výstavy kancelárskeho nábytku, strojárske veľtrhy, výstavy nástrojov a náradia alebo jarmok s kuchynskými potrebami sú pre nich oveľa romantickejším miestom než pre tých, ktorí sa narodili v iných znameniach Zverokruhu.

zdroj: Leeloo
- redakcia -
07.09.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet