ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Dobrá správa pre Hipíkov - konopou proti alzheimerovi

Dobrá správa pre Hipíkov - konopou proti alzheimerovi

Dobrá správa pre Hipíkov - konopou proti alzheimerovi

Ďalšie výskumy ukazujú, že aktívne látky v konope, predstavujú pomoc pre milióny chorých na celom svete. Posledný výskum zameraný na liečebné využitie marihuany pri liečbe Alzheimerovej choroby ukázal, že aktívne látky v nej obsiahnuté udržujú potrebnú hladinu dôležitých neurotransmiterov (látky, ktoré umožňujú prenos informácií medzi neurónmi a inými bunkami, čím umožňujú fungovanie mozgu) v mozgu.


Vedci z Kalifornie zistili, že THC (TetraHydroCanabinol - aktívna látka v šiškách konopy) je pri regulácii hladiny neurotransmiterov účinnejšia ako ktorýkoľvek komerčne vyrábaný liek a tým výrazne zlepšuje mentálne a motorické schopnosti pacientov postihnutých touto chorobou.
THC taktiež veľmi účinne blokuje proteíny spôsobujúce poruchy pamäti a učenia u pacientov postihnutých alzheimerom. Tento objav povedie k vývoju podstatne účinnejších liekov na liečenie Alzheimerovej choroby, ktorá je najčastejšou príčinou demencie u starých ľudí.
Okrem iného je marihuana účinná pri liečbe očného zákalu ako i pri odstraňovaní vedľajších následkov terapií proti rakovine a AIDS.

- Zdroj www.cnn.com -
06.10.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet