ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Posledná etapa humanizácie Hájoviek

Posledná etapa humanizácie Hájoviek

Posledná etapa humanizácie Hájoviek

Nové Mesto nad Váhom – Na sídlisku Hájovky sa vstupuje do poslednej etapy humanizácie sídlisk. Na všetkých komunikáciách bude položený asfalt. Pripravené sú nové parkovacie plochy. A začína sa už aj s výsadbou zelene.


V tomto týždni prišla na rad i Považská ulica. Spočiatku došlo k problému. Bager technických služieb mesta narazil na neoznačené plynové potrubie pri Považskej 5. Vznikol tam teda kráter cez celý chodník. Potrubie bolo poškodené už pred tým, takže je možné, že do zeme unikal plyn už dosť dlhú dobu.
Podľa informácií z mestského úradu si obyvatelia Považskej 2 až 5 želali vybudovanie parkovacích miest pred svojimi domami. Bolo teda presunuté kontajnerové státie, zlikvidované pieskovisko a detské preliezky. No a napokon miesto 200 m2 trávnika vzniklo nové parkovisko.
Sídlisko by malo byť počas jesene obohatené asi stovkou stromov a niekoľkými stovkami kríkov. Kríky budú vkusne lemovať i nové parkovacie plochy. Zostáva len dúfať, že humanizácia prebehne k všeobecnej spokojnosti, tak ako si to „human“ želal.

- redakcia -
14.10.2006

Fotogaléria

Posledná etapa humanizácie Hájoviek

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet