ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Nová regionálna televízia

Nová regionálna televízia

Nová regionálna televízia

Na slovenskom mediálnom trhu sa onedlho objaví nová regionálna televízia – Televízia Karpaty. Už v najbližších týždňoch by mala začať informovať obyvateľov Piešťanského i Novomestského regiónu.


Televízia, ktorej signál vysielania sa bude šíriť terestriálne na 48. kanáli UHF a na tejto frekvencii ju budú môcť sledovať obyvatelia Nového Mesta nad Váhom, Piešťan, Vrbového, Leopoldova a všetkých okolitých dedín, zaháji svoje vysielanie v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. Domácnostiam v rodinnej výstavbe postačí na príjem klasická širokopásmová anténa. Užívatelia bytových domov musia kontaktovať správcu vchodu, ktorý zabezpečí príjem do káblových rozvodov tak, aby sa TV Karpaty mohla objaviť aj na televíznej obrazovke v jednotlivých bytoch.
Programová štruktúra televízie kladie dôraz na spravodajstvo z Piešťan, Nového Mesta nad Váhom, Vrbového a okolitých obcí. Rovnako ponúkne spravodajský servis z Trnavy, Pezinka a Hlohovca, aby naplnila svoj záväzok informovať o dianí „pod Karpatmi“. Televízia Karpaty plánuje tiež mapovať oblasť dolného Rakúska a ponúkne divákom správy z Burgendlandu.
Dôležitú súčasť v programovej štruktúre novej televízie majú aj živé diskusné relácie na rôzne témy, do ktorých budú aktívne zapojení aj diváci telefonickými otázkami.
Pripravované dokumenty sú orientované na tematiku cestovného ruchu, folklóru a iných zaujímavých oblastí života. Z programov voľnejšieho žánru pripravuje TV Karpaty relácie o varení, imidžovú reláciu pre ženy alebo program zameraný na stavebníctvo s názvom Vaše bývanie.
Nová regionálna televízia začne vysielať začiatkom novembra, ale jej redaktori a kameramani zbierali zaujímavé materiály už od polovice júna a mapovali tak dianie v kúpeľnom meste a jeho blízkom okolí.
Tím nového regionálneho média tvorí stabilný štáb a externí redaktori a kameramani, ktorí úspešne zvládli konkurz a základné školenie o tvorbe redaktorských príspevkov. Práve oni budú sprostredkovateľmi života v regióne.

- Mgr. Peter Pčolka - riaditeľ TV Karpaty -
16.10.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet