ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Považské hrady

Považské hrady

Považské hrady

Sú ako obrovské korále navlieknuté na spenených vodách Váhu. Majestátne zrúcaniny Slovenských hradov nájdete pozdĺž tejto rieky od severu k juhu. Hradná sústava začína Strečnom neďaleko Žiliny a končí Plaveckým Hradom pri Trnave. Je dlhá 130 km ...


15. 10. 2006 sa týmito slovami začínala reportáž relácie České televize – Objektiv. Autori sa bližšie pozreli na Čachtický a Beckovský hrad. Oba hrady z 13. storočia sa nachádzajú v oblasti známej ovocinárstvom a pestovaním vinnej révy. S týmito plodmi sa obchodovalo na Viedenskom i Pražskom dvore.
Tu pôsobila najmasovejšia vrahyňa všetkých čias – Alžbeta Báthoryová. Je to kraj, kde sú rána zahalené do tajuplnej hmly okolo starej rieky. Tu bola križovatka ciest zo všetkých svetových strán. Žili tu Slováci, Česi, Poliaci, Maďari, Taliani, Židia, ... Hrady museli odjakživa brániť takú strategickú lokalitu.
Keďže ide o reportáž zameranú na náš región, regionálne noviny Prameň vám prinášajú odkaz, na ktorom si ju môžete pozrieť => na počítadle nastavte čas 1:25:03 (pri maximalizácii 13:47)

- redakcia -
18.10.2006

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet