ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > MOST - výstavy

MOST - výstavy

MOST -   výstavy

Pozývame všetkých na vernisáž výstavy \"BRATISLAVA TRENČÍN B. BYSTRICA\" organizované Trenčianskou Hdobnou Angažovanou spoločnosťou o.z. , ktoré bude 30.11.2006 o 17:00 h v Trenčíne


Program :

30. november 2006

17.00 Mierové nám. 16
vernisáž výstavy "BRATISLAVA TRENČÍN B. BYSTRICA"

Úvodná výstava festivalu MOST. Predstavia sa mladí študujúci autori: Lucia Fabová, Natália Okolicsanyiová, Peter Hornák a Juraj Toman z Bystrice a Veronika Vaculová s Martinom Skočovským z Bratislavy. Každý predstaví diela, ktoré sám chce prezentovať, čiže nám výstava poskytne námatkovú sondu súčasnej rodiacej sa mladej tvorby. O formálne zhodnotenie vystavených diel sa postará kurátorka Lucia Almášiová, študentka dejín umenia v Bratislave.
9. december 2006 / kino Hviezda

17.00
foyer
sám na MOSTe
Markéta Vacková - tanec

Tanečné predstavenie pražskej rodáčky Markéty Vackovej otvorí festival MOST. O predstavení Markéta povedala: „Najradšej pracujem s improvizáciou a vychádzam z pohybových princípov súčasného tanca, pričom sa rada nechávam inšpirovať prostredím.“

17.05
foyer
vernisáž výstavNa festivale MOST otvoríme dve výstavy: "Architektúra - Prostredie" a "Maľba Grafika Sklo". Po úvodnom tanečnom predstavení bude následovať predstavenie autorov a kurátorov oboch výstav a menšie občerstvenie.

17.20
foyer
otvorenie výstavy "ARCHITEKTÚRA - PROSTREDIE"Výstavu realizuje študent krajinnej architektúry na STU v Bratislave, Milan Belický. Pri jej príprave dal dokopy nenáhodné zoskupenie svojich priateľov. Vystavaných bude 5 rôznych pohľadov – veľkých plachiet formátu A0. Obsahujú fotografie i texty objasňujúce niektoré zaujímavosti v nich. Väčšina vystavených plachiet sa dotýka Trenčína a jeho okolia. Kurátorom výstavy je Ing. arch. Karol Kattoš CSc.

17.20
zrkadlovka
otvorenie výstavy "MAĹBA GRAFIKA SKLO"Počas dvoch dní vystavia svoje maľby, grafiky, sklá, plátna i inštaláciu študenti VŠVU Bratislava. Kurátorkou tejto výstavy je Ľudmila Poláčková, študentka na Katedre dejín a teórie umenia Trnavskej univerzity. Diela na tejto výstave budú na predaj do 10.12.2006, 18:00.

18.00
kinosála
filmy, prvý blok
Ghettostar (4’)/ Matej Vakula
Pukance (5’)/ Peter Kotrha
Peklo (7’)/ Libor Drobný
AHCRPS (6’)/ Martin Bastyjan Sedlák
Vis á vis (3’)/ Peter Kotrha
Koniec (5’)/ Peter Kotrha

18.30
klub Lúč
live koncert
Puls

Na sviežu zmes jazzu, funku a rocku v podaní kapely Puls si už Trenčania zvykli. Koncertná stálica však zakaždým ponúkne rovnocenný, často na improvizácii postavený muzikantský výkon, čím sa jej hudba stáva takmer neopočúvateľnou a vždy novou. Puls sa predstaví v tradičnom zložení: Václav Michalčík (gitara, spev), Daniel Ľahký (basgitara), Marián Fero (gitara), Dušan Rozemberg (bicie).

19.15
kinosála
Divadlo Kaplnka
August Strindberg / Slečna Júlia

Slečnu Júliu napísal August Strindberg na základe autentického zážitku. Príbeh lásky, nevery a zrady je aktuálny i dnes. Túžba po láske, byť milovaný, prežiť lásku je dnes čím ďalej aktuálnejšia a naliehavejšia. O cene lásky a dani za lásku je aj inscenácia absolventov Vysokej školy múzických umení. Tých čo nás milujú odmietame a tých čo o nás nemajú záujem chceme získať. S láskou je to ako s hyacintom, ktorý musí zapustiť korene v tme, aby potom mohol vyhnať silný kvet. U Strindberga vyhúkne do kvetu i semena, a preto táto rastlina hynie tak rýchlo.
Réžia a výprava: Pavol Juráš
Produkcia: Katarína Kurillová, Rastislav Matys
Hrajú: Daniela Pribullová, Branislav Deák, Michaela Merklová / Jana Gavačová

21.00
kinosála
sám na MOSTe
Ján Ančic

Ján Ančic uvedie v rámci festivalovej sekcie Sám na MOSTe svoju skladbu „Sedemdesiatdeväť“, komponovanú pre syntetizéry s naprogramovanými zvukmi. Premiéru mala v decembri 2003 v Bratislave v rámci projektu Teória pohybu a odznela už aj v Trenčíne pri príležitosti otvorenia Art kina Metro.

21.05
kinosála
filmy, druhý blok
Príšera (5’)/ Michaela Oštádalová
Trinástero samoty Tóna Janíka (17’)/ Peter Kotrha

Tu je linka na plagáty k tejto akcii
- redakcia -
27.11.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet