ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Nedajte sa oklamať reklamou.

Nedajte sa oklamať reklamou.

Nedajte sa oklamať reklamou.

Práve sme absolvovali najkrajšie sviatky v roku, na ktoré sa tešíme po celý rok. Snažíme sa prekvapiť svojich najbližších rôznymi darčekami. K týmto sviatkom nerozlučne patrí aj bohato prestretý stôl. A toto je dôvod na druhý efekt vianočných sviatkov – priberanie.


Po skončení sviatkov si každý praje čo najskôr zhodiť tú nabranú hmotnosť. Ale ako? Niekto siahne po prostriedkoch na chudnutie a ďalší začnú športovať. A tu je perfektný čas na reklamu pre super prípravky na chudnutie. Neverte! Zašiel som do lekárne a jednoducho som si porovnal zloženie viacerých prípravkov na chudnutie. Všetky tieto prípravky stáli 200 Sk a viac. Potom ma zaujal prípravok ktorý vyrába Novomeská spoločnosť SANITAS – SR, a.s. a ich prípravok stál 63 Sk.
Porovnal som ich s ostatnými prípravkami a zloženie účinnej látky CHRÓMU bolo rovnaké.
Zaujímavé zloženie Chróm + zinok. Položil som si otázku. Prečo práve zinok? Odpoveď som našiel na internete. Keď som si to prečítal hneď som si povedal, že keď chudnúť pomocou tabliet tak aj zo Zinkom.

CHRÓM

Charakteristika: Ovplyvňuje metabolizmus cukrov a udržiavanie stálej hladiny cukru v krvi. Znižuje chuť na sladké jedlá. Doplnky chrómu sú vhodné pre diabetikov a pre obéznych.
Prírodne zdroje: mäso, mlieko, hrubá obilná múka
Odporúčaná denná potreba: 100 µg
Prejav nedostatku: tŕpnutie končatín, zvýšenie hladiny cukru
Odporúčané pri chorobe: Obezita, Diabetes mellitus, Glaukóm, Zvýšený vnútroočný tlak, Zelený zákal,

ZINOK

Charakteristika: Je dôležitý pre normálnu funkciu imunitného systému, kože, vlasov, nechtov, reprodukčných orgánov, prostaty a nervového systému.
Prírodne zdroje: chudé mäso, morské ryby, chlieb, sušené strukoviny
Odporúčaná denná potreba: 15 mg
Prejav nedostatku: nechuť k jedlu, poruchy kože, nechtov a vlasov
Odporúčané pri chorobe: Chronický únavový syndróm, Bruxizmus (škrípanie zubami), Bronchitída, Pneumónia, Hepatopatia, Cirhóza, Hypotyreóza, Zápal nadsemenníka, Epididymitis, Zápal predstojnej žľazy (prostaty), Prostatitída, Prostatodýnia, Znížená imunita, Poruchy imunity, Oslabenie imunity, Zápal močového mechúra, Infekcia dolných močových ciest, Benígna prostatická hyperplázia (BPH), Zväčšenie prostaty, Hypertrofia prostaty, Horúčka, Prechladnutie, Viróza, Viróza horných ciest dýchacích (common cold), Chrípka, Nádcha (rinitída), Faryngitída, Angína (tonzilitída), Zápal vonkajšieho zvukovodu (otitis externa), Laryngitída, Sinusitída, Zápal stredného ucha (otitis media), Plešatosť, Vypadávanie vlasov, Akné, Herpes simplex, Jednoduchý opar, Osteoporóza,
- Pavol Tomšík -
07.01.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet