ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Znamenia zverokruhu - Vodnár (21.1. - 19.2.)

Znamenia zverokruhu - Vodnár (21.1. - 19.2.)

Znamenia zverokruhu - Vodnár (21.1. - 19.2.)

"Nasaďte Vodnárovi putá - utečie vám. Dajte mu pocit voľnosti - vráti sa k vám!"

Múdrosť pre Vodnára: Pre ľudí, ktorí milujú, je sladká dokonca i voda.


Vládnuca planéta: Urán.
Znamenie: mužské.
Element: vzduch.
Povaha: sangvinická.
Typ: uznanlivý, príťažlivý, s vesmírom spätý, priateľský človek, reformátor, človek budúcnosti, fanatik.
Vlastnosti: predstavivosť, originalita, dobročinnosť, tolerantnosť, nezávislosť, vyhranenosť, chápavosť, ušľachtilosť, intuitívnosť.
Zvyčajné nedostatky: výstrednosť, osamotenosť, neuróza, neposlušnosť, bezstarostnosť, krutosť.
Postava: stredne veľká, mocná, plnoštíhla, súmerná, impozantný zovňajšok; veľká mobilnosť; chôdza nápadná, originálna, bezstarostná.
Tvár: okrúhla až podlhovastá, oválna, klenuté čelo, tmavé vlasy.
Časti tela, ktoré ovláda: kĺby, nohy, predkolenie, členky, lýtka, krvný obeh, neurózy, otrava krvi.
Šťastný deň: sobota.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 2, 4, 10, 40, 49.

Vodnár je vzdušné znamenie a vzduch vždy znamená emancipáciu a snahu oslobodiť sa za každú cenu. Praktická stránka vecí mu zostáva ľahostajná a banality ho ťažia. Jeho hlavnou ctižiadostivosťou je pracovať pre budúce generácie. Tiež Vodnárov symbol, anjel vylievajúci na svet amforu plnú tekutiny, naznačuje vylievanie svojej osobnosti a teda veľkorysosť, nezištnosť a istú ľahostajnosť k hmotným statkom, v širšom zmysle snahu zlepšiť chod ľudstva. Ich realitou sú ideály, najčastejšie sa zaoberajú vecami, ktoré sa týkajú skupiny než jednotlivca, napríklad oblasť sociálnych a ľudských práv, výchova a politika. Heslo francúzskej revolúcie - sloboda, rovnosť, bratstvo - akoby charakterizovalo zmýšľanie znamenia Vodnár. Vládnúca planéta Urán, inak tiež planéta objavov a revolúcií v najširšom slova zmysle, má podľa astrológov to najexentrickejšie pôsobenie zo všetkých planét slnečnej sústavy. Energia tejto planéty náhle mení status quo, búra zabehnuté pevné systémy, prináša náhle nečakané zvraty, zabraňuje svetu, aby existoval v nemennom poriadku. Symbolizuje všetko novodobé, taktiež neobvyklé, originálne. Zvláštnosti tejto planéty korešpondujú so zvláštnosťami jedincov narodených v znamení Vodnára. Týto ľudia mávajú obyčajne hlbokú, komplikovanú povahu, čo môže spôsobiť, že ich okolie často nechápe. Túžia po slobode, majú predpoklady k zvýšenej vnímavosti a intuícii, ktorá sa prejavuje hlbšie než u iných ľudí. Veľmi výraznou črtou je ich veľká zvedavosť, fascinuje ich všetko nové, pokiaľ ich to neomrzí. Obyčajne bývajú skromní a málokedy usilujú o prevahu nad druhými. Nemajú radi keď sa niekto pokúsi radiť im, ako by mali myslieť alebo jednať,vždy sa na všetko snažia prísť sami a nesnažia sa svoje myšlienky vnucovať iným. Vodnára ťažko donútite, aby jednal proti svojmu presvedčeniu. Dalo by sa povedať, že Vodnár je synonymom pre sebavyjadrenie. Voľnosť milujúci Vodnár dokáže byť neobyčajne zábavný, originálny, ale tiež jemný, súcitný a zakríknutý. Žije budúcnosťou, odmieta obmedzenia minulosti. Pre týchto ľudí veľa neznamenajú autority, zavrhujú konvencie a zvyklosti. Sú to rodení oportunisti a idealistami do špiku kosti. Najradšej by všetky svoje sny a ideály okamžite zrealizovali, chýba im trpezlivosť. Jednou z ich lepších vlastností je zmysel pre spravodlivosť. Nelákajú ich všemožné predmety blahobytu a materiálne bohatstvo, pre iných ľudí tak nevyhnutné. Vodnári milujú spoločnosť a radi sa obklopujú kruhom dobrých priateľov. Sú zväčša kedykoľvek ochotný poskytnúť pomocnú ruku.

Ako pracujú: sú rodení osvietenci so schopnosťou logicky myslieť a usmerňovať. Málokedy sa iným ľuďom podarí rozčúliť ich natoľko aby sa prestali ovládať. V zamestnaní odmietajú všetky dovtedy zaužívané spôsoby práce a okolie okúzľujú neobyčajnými metódami. Sú považovaní za moderných, pokrokových a informovaných. Stále hľadajú nové cesty, chcú vytvoriť niečo nové, jedinečné. Povolanie: neobyčajný záujem o prírodné vedy, techniku: stavba lietadiel a letectvo, železničné, poštové spoje a rádiotechnika, počítače, medicínu, šport, tanec, balet, film, televíziu; pedagogické schopnosti a vlohy pre typ vedúceho a riadiaceho pracovníka; sklon k okultizmu a s tým súvisiaca zvedavosť. Dobré orientačné schopnosti podmieňujú aj záujem o prácu vo vydavateľstvách, v tlači a v kníhkupectvách. Peniaze: hlavne ženy veľa míňajú na svoje osobné pohodlie. Považujú za hlupáka toho, kto si hromadí peniažky len preto, že ich chce vlastniť. Záujmy: dobrodružstvo a romantika.

Zdravie a choroby: náchylní na nízky krvný tlak, poškodenie srdcového svalu, ohrozené sú predkolenie, lýtka, holenné kosti a členky. Ohrozená je aj nervová sústava. Často sa vyskytujú kŕče v lýtkach a kŕčové žily, ako je bolesti hlavy. Prevencia: večer by nemali jesť ťažké a objemné jedlá, aby sa organizmus mohol v noci dobre regenerovať. Netreba tiež preťažovať nervovú sústavu. Mnohí sa už narodia so slabým srdcom, to však možno čiastočne napraviť pravidelným športovaním, ktoré musí predpísať lekár.

Rastliny: krušina, reďkovka, traslica, orgován, myrta, kaktusy. Živočíchy: dikobraz, ježko, sova, exotické vtáky, ropucha. Kamene: granát sa považuje za kameň Vodnárovho zrodu. Zaručuje vernosť a preto ho radi darúvajú. Má chrániť aj pred bleskami, horúčkou a infekciami. Nie taký tvrdý ako diamant je zirkón, ktorému sa pripisujú rovnaké vlastnosti ako diamantu, aj keď je ich účinok slabší. Má byť ochranou proti všetkému zlému a nezdravému v okolí. Kryštál, zapracovaný v platine zvyšuje nielen sústredenosť, ale aj vytrvalosť. Súčasne má slúžiť ako ochrana proti sklamaniu, no i oklamaniu. Ďalšie kamene: ametyst, jantár, bazalt. Kovy: hliník, rádium. Farba: modrá s fialovým nádychom vyjadruje nezávislý myšlienkový pochod a otvorenosť. Milovníci indigovej modrej sa budú vedieť lepšie presadiť v praktickom živote. Červenofialová a zelená kombinovaná s ružovou by mali ovplyvňovať najmä ženy. Krajiny: Vestfálsko, Poľsko, Švédsko, Etiópia, arabské krajiny, USA.

Láska: v láske sú trošku komplikovaní. Ich túžba po nezávislosti bráni akémukoľvek pevnému zväzku. Vhodní partneri: Blíženci, Váhy, Baran, Strelec. Nevhodní partneri: Lev, Škorpión, Býk.

Významné osobnosti narodené v znamení Vodnára: Fridrich II. Veľký, W. A. Mozart, Franz Schubert, Abrahám Lincoln, Thomas Edison, Auguste Piccard, Franklin D. Roosevelt, Romain Rolland, Božena Němcová, Norman Mailer, Paul Newman, Geena Davis, John Travolta, Jeanne Moreau, Ronald Reagan, Princezná Beatrix, Christian Dior, Mia Farrow, Juliette Greco, Clark Gable, Jack Lemmon, Enzo Ferrari, Kim Novak, Milan Lasica, Lenka Filipová, Bára Basiková, Jan Werich, Miloš Forman.

Charakteristika Vodnára: Je im dané aby sa stali neobyčajne citlivým a učenlivým ľuďmi. Po celý život sa budú snažiť pomocou vlastnej logiky a kombinačných schopností odhaľovať tajomstvá bytia.
Pri ich sklone k fantazírovaniu a silnej a živej povahe sa dokážu povzniesť nad všednosť života, pričom niekedy inklinujú k samotárstvu bez toho, aby boli utiahnutý. Sú náladoví, nestáli a nerozhodní. Ľahko podľahnú cudziemu vplyvu - osud vám však v každej situácii poskytne priateľov ochotných pomôcť. Človeka - Vodnára možno vo všeobecnosti považovať za čestného, ideálneho človeka so šľachetným srdcom.
Sú milí a spoločenskí, prakticky založení a veci posudzujú z hľadiska praktickosti a užitočnosti. Sú šikovní organizátori. K sporným záležitostiam pristupujú zdržanlivo, diplomaticky a múdro.
Typickou črtou ich povahy je obhajovanie ľudskosti, pričom sa zaujímajú o veľké problémy ľudstva s ohľadom na budúcnosť.
Ich názory sú uvážlivé a intuitívne. Nedajú sa, alebo len celkom nepatrne sa dajú ovplyvniť zmyslovými podnetmi.
V živote sa dokážu vždy rýchlo rozhodnúť. Bez ilúzií a sentimentality vedia hovoriť o pálčivých otázkach a témach. Ak prestanú súhlasiť so základnou myšlienkou, okamžite zmenia svoje zameranie a ciele. Môže sa stať, že v dôsledku určitej jednostrannosti myslenia prestanú vidieť skutočnosť.
Niekedy sa Vodnári pohybujú medzi seberovnými ľuďmi ako živé slovníky alebo počítače, ktoré majú stále naporúdzi "nemenné pravidlo". Pritom niekedy nezbadajú, že ono pravidlo či vzorec vôbec nesedí.
Povaha Vodnárov je poznačená hlbokou túžbou po nezávislosti. Všetko, čo ich obmedzuje, odmietajú. Pre nich neexistuje nič nemožné. Na život kladú nesplniteľné požiadavky. Preto sa veľmi často dočkajú sklamania.

Medzi Vodnármi nájdeme veľmi zaujímavých jedincov, skutočné originály, čudákov, ľudí s bláznivými, utopickými ideami, ktorí napospol vnútorne i navonok odmietajú konvencie a obyčaje, chcú žiť a konať len podľa svojich zákonov a preto nezriedka vybočujú z rámca spoločnosti v pozitívnom i negatívnom zmysle. Popri tom sú veľmi vtipní, duchaplní a pohotoví, sršia nečakanými nápadmi, originálnym zobrazovaním a opisovaním vecí, aforistickým štýlom. Radi ohurujú a blafujú. Mnohí pokladajú Vodnárov za bezcitných. Toto tvrdenie však nie je pravdivé. Naopak, je u nich častý priam rojčivý cit lásky.
Typické je ich odmietanie akejkoľvek centrálnej moci (štátu, cirkvi), ak sú jej podriadení, a tyranská svojvôľa a nevypočítateľná túžba vládnuť, len čo sa sami dostanú k moci.
Jedného dňa však stratia záujem aj o svojho partnera, aj o prácu. Jednoducho ich bez slova začnú zanedbávať, bez toho, aby samy vedeli prečo. Je už ich osudom, že z ničoho nič ukončia jednu fázu života a začnú ďalšiu. Pretože trpia zábudlivosťou, upadnú minulé vzťahy a práca rýchlo do zabudnutia, len čo si nájdu nové pracovné pôsobisko a nových priateľov.

MUŽ

Každý začiatok jeho vzťahov sa začína v duševnej oblasti. Predtým, než by si ho nejaká žena opantala svojim zovňajškom, snaží sa Vodnár odhaliť jej duchovné kvality. Je šťastný, ak sa môže zaoberať životom iných. Má veľa priateľov, s ktorými sa rád rozpráva o ich problémoch. Vždy hľadá uspokojujúcu odpoveď. Najlepšie ho vlákame do pasce, keď ho zaujmeme svojimi problémami. Je zvedavý, vynaliezavý, vždy chce pomôcť.

Je možné, že na prvom stretnutí musí byť iniciatívnejšou žena. V láske je totiž trochu komplikovaný. To však neznamená, že muž - Vodnár je ľahostajný. Jeho túžba po nezávislosti mu bráni akémukoľvek pevnému zväzku a zvedavosť ho robí prístupným každému dobrodružstvu. Rýchlo vzbĺkne a rovnako rýchlo sa nadchne pre ďalší objekt. Jeho ľúbostný vzťah k ženám je postavený skôr na záujme a obdive ako vášni. Zvonku vyzerá byť chladný, ale vo vnútri vrie.

Nesnažte sa prisvojiť si ho na dlhší čas. Musí sa cítiť nezávislý a slobodný. Aj najtajnejšie pocity a myšlienky si necháva len pre seba. Spomedzi mnohých priateľov si nevie vytvoriť jeden hlboký, naozaj priateľský vzťah. Rýchle sa vás nabaží a siahne po iných ľuďoch.

Voči svojej láske pociťuje tie najnežnejšie city. V sexuálnom styku je niekedy veľmi uvoľnený, romantický a príťažlivý. Žiaľ, veľmi často sa utápa vo fantázii, pričom sny uprednostňuje pred skutočnosťou. Ľahko sa zaľúbi, ale manželstvo si dobre premyslí. Ak sa vám ho podarí nejako chytiť, buďte mu oddaná, obetavá, aj on bude milý a aktívny. Stáva sa, že ho vzrušuje romantickosť lásky, vtedy reaguje aj na tie najsmelšie citové výzvy vášnivými milostnými hrami. Jeho nežnosti sú hravé a často zacielené na sexuálne experimenty. Zvedavosť a vycibrený psychologický postreh ho neopúšťajú ani v spálni. Žiadna žena pri ňom neostane dlho chladná.

Žiarlivý je málokedy. Dôveruje svojmu partnerovi, až pokiaľ sa sám nepresvedčí o jeho nevere. Ak sa už vážne niekomu zaviazal, tak do nových vzťahov ho ženie iba zvedavosť. Popusťme mu uzdu, čoskoro sa vráti. Ak natrafí na vhodnú ženu, môže byť aj vzrušujúcim milencom. Láska je pre Vodnára ako javisko, nikdy nehrá svoju rolu rovnako.

Inklinuje k rôznym extravagantným záľubám, preto nie je náhoda, že muž - Vodnár patrí k najhorlivejším konzumentom rôznych kníh o erotike a najčastejším návštevníkom obchodov - sexshopov. Žena, ktorá jeden deň požiada Vodnára o to, aby to vyskúšali v trojici, sa zahráva s nebezpečenstvom, že keď to Vodnár vyskúša, pri najbližšej príležitosti už milovanie zariadi vo štvorici. Láka ho nové a nepoznané, potrebuje slobodu a vyhľadáva aj zakázané rozkoše. Veľmi často žije bisexuálne. Monotónnosť, ktorá iným prináša pocit šťastia a istoty, je pre neho nešťastím. V každom prípade je to vynikajúci spoločník, sprievodca a utešiteľ.

Sexuálny život muža: Muža narodeného v znamení Vodnára žena zaujíma ako človek, a nie ako predmet sexu. Keď sa mu totiž nejaká zapáči, lipne na nej rovnako silne z duševnej aj z telesnej stránky. Jeho prvé kroky budú pomalé a obozretné. Predohru prežíva naplno, je pre neho dôležitou súčasťou milostnej rozkoše. V tomto ohľade je majstrom dvorenia. Žiaľ, má sklony k tomu, aby ostal len pri ňom, a často ho treba stimulovať, aby sa pohol ďalej. Niekedy sa predohra tak pretiahne, že milovanie sa skončí bez úplného zavŕšenia. Nie preto, že by nebol schopný, ale nevie sa jednoducho k tomu odhodlať. Ale ak sa raz "utrhne", môže byť z neho vynaliezavý a vynikajúci milenec.

Jeho erotická vynaliezavosť prináša veľkú slasť aj pre partnera. Stáva sa bohužiaľ aj to, že sa partner cíti nepríjemne, neuspokojene, ba čo viac - pociťuje bolesť. Vodnár totiž nie je typ, ktorý by mal morálne zábrany. Charakterizuje ho tolerancia a duchovná otvorenosť, preto nič ľudské sa mu nezdá zvláštne. V krajných prípadoch sa približuje až k sadizmu. Keď si napríklad všimnete, že sa začne pohrávať so zápalkami, okamžite si schyťte šaty a bežte kade ľahšie.

ŽENA

Disponuje silnými intelektuálnymi schopnosťami a obrazotvornosťou. V podstate si vždy udržiava chladnú hlavu. Priatelia na ňu pôsobia podnetne. Má rada ľudí, spoločenský život, je vždy pripravená na to, aby prijala pozvanie od človeka, ktorý sa jej zapáči. Je poctivá a úprimná, niekedy aj na vlastnú škodu, nevie klamať. Aj žena Vodnár je náchylná zaoberať sa životom iných, rada dáva aj nežiadané a nepotrebné rady. Je úprimne ľudská, veľa sa zaoberá problémami okolitého sveta. Útočí na sociálne a politické nešváry. Ochotne berie na seba každú úlohu s presvedčením, že ju splní.

Žena - Vodnár pociťuje hlbokú potrebu lásky, silne ju priťahuje opačné pohlavie. U partnera hľadá skôr duševnú krásu. Vie sa len veľmi ťažko odhodlať na jeho získanie. Potom nečudo, že sa neskoro vydáva, pričom jej výber je často prekvapujúci aj pre jej priateľov. Hľadá takého muža, ktorý v nej vidí naozaj ženu, a keď ho nájde, nezáleží, akej je rasy, pleti a náboženstva. Vtedy je prístupná nekonvenčnému vzťahu, často je náladová a očarúva originalitou svojej osobnosti. Keď ju chcete k niečomu donútiť, vzoprie sa. Nie je pohodlnou, ale maximálne podnetnou a zaujímavou partnerkou.

Má rada pekné veci, vrátane ľudského tela. Nezabudnite pochváliť jej ruky, oči alebo hocičo iné, čo pokladáte na nej za pekné. Táto žena má pôžitok z toho, keď si vedia oceniť jej krásu, čo nebude problém, keďže je značne príťažlivá. Má rada poriadok - nikdy ju neuvidíte neupravenú, zanedbanú. Po milovaní, keď je jej partner už unavený a chcel by spať, je schopná vyhnať ho z postele, aby ju upravila.

Žena - Vodnár vie byť verná, keď miluje. Len čo však stratí záujem o partnera, stane sa ľahostajnou a bezcitnou. Duševne je chladná, sex pre ňu veľa neznamená, hrá absolútne nepodstatnú úlohu. Slovo láska patrí pre ňu do duchovnej oblasti. Keď sa takáto žena vydá, počuje manžel od nej často, že by bola lepšie urobila, keby si ho nebola vzala.

Zo zásady rešpektuje druhých, takisto požaduje, aby ostatní rešpektovali ju. Je to skrz - naskrz individualistický typ ženy. Fanaticky trvá na svojich právach, opierajúcich sa o vlastné, nekonvenčné princípy. Tomu zodpovedá aj jej extravagantné správanie, ktoré sa prejavuje nezriedka už navonok nápadným oblečením. Svojim oblečením dokáže riadne šokovať. Rada sa prikláňa k najnovšej móde, a zároveň k štýlu starých materí. Bez rozpakov sa vyberie na nákup v čipkovanej košieľke, alebo v širokých nohaviciach a teniskách do divadla. Jej pohŕdavé odmietanie noriem ju robí asociálnou, rebelantskou, nemravnou, náladovou, nespoločenskou, nevernou, perverznou, slovom ženu, ktorá je v opozícii proti všetkým tradíciám a dohodám.

Nemožno ju označiť za rodenú matku. Materstvo ju zväčša vyvedie z miery. Nežnej lásky sa jej potomkovia nedočkajú.

Sexuálny život ženy: Pomaly sa rozbieha. Nie sú pre ňu typické prvotné inštinkty. Láska je pre ňu Mozartova symfónia, a nie koncert Rolling Stones. Nehľadajte v jej objatí bezhraničné vytrženie. Ale keď sa už raz dostane do tempa, potom celú svoju predstavivosť uvoľní pre seba a svojho partnera. Niet ničoho v sexuálnych príručkách, čo by nechcela vyskúšať. Pričom ako záverečný akord vymyslí svoju vlastnú kreáciu. Sleduje blaženosť toho druhého a je rada, že k tomu prispela. Je ideálnou milenkou pre tých mužov, ktorí trpia nejakými zábranami. Často nadradí želania iných nad vlastné záujmy, a tým sa vystavuje riziku, že sa stane obeťou egoistických požadovačných mužov.

S pochopením sa žena narodená v znamení Vodnára obracia aj k ostatným ženám. Je schopná vstúpiť do lesbického vzťahu len preto, že sa nedokáže dívať na svoju nešťastnú priateľku, trpiacu absenciou telesnej alebo duševnej lásky.

Vodnár azvyšok znamení

Vodnár - Baran: V spálni funguje rozkoš a radosť. Problémy nastanú, ak bude jeden druhého chcieť čosi nanútiť. Ani jeden z nich neznáša nadradenosť toho druhého. V sexe sú obaja plní fantázie a harmonizujú aj v iných oblastiach. Je predpoklad, že silný Baran prevezme vedenie. Vyhliadky na dlhodobé spojenie sú rovnako dobré ako na krátky flirt.

Vodnár - Býk: Vášnivý a sexuálne založený Býk len ťažko chápe neurčitý postoj Vodnára k sexu. On nehľadá priateľa, ale milenca, pričom Vodnár ešte je schopný premeniť na priateľstvo aj lásku. Často býva mimo domu, čo nie je domáckemu Býkovi po chuti. Stretli sa dve silné osobnosti. Je tu príliš veľa trecích plôch, ktoré spôsobujú iskrenia. Nedarí sa im uzavrieť kompromisy a to môže prekážať dlhšiemu vzťahu.

Vodnár - Blíženci: Je viac ako pravdepodobné, že Vodnár ovládne Blížencov, ktorí sa podvolia jeho sexuálnym sklonom. Ich sexuálne danosti vedú k vzájomnej spokojnosti. V spálni by malo všetko prebiehať veselo, bez nútenia, ale aj bez vášne. Premenliví a ľahko vzrušiteľní Blíženci nájdu u Vodnára stabilizujúci vplyv. Ak Blížencov nebudú rušiť aktivity Vodnára mimo vlastného domu, bude sa dariť obidvom dobre. Je to zaujímavý vzťah a fascinujúce manželstvo.

Vodnár - Rak: Citlivý Rak hnevá Vodnára práve tým, že kladie na sex príliš veľký dôraz. Vodnár dáva prednosť chladnejšej vášni a voľnejšiemu prístupu. Časom sa bude cítiť obmedzovaný a prestane mať záujem o prítulnosti Raka. Nahnevaný Rak sa bude cítiť odmietnutý a nežiaduci. A hneď je tu spor. Vzťah prináša so sebou veľa komplikácií, manželstvo aj vážne problémy.

Vodnár - Lev: Začiatok sľubuje vzrušujúce dobrodružstvo, no veľmi skoro dochádza k nedorozumeniam. V čom je problém? Lev je zameraný na telo, zatiaľ čo Vodnár sa chce realizovať duchovne. Vodnár nie je ochotný obdivovať Leva, ktorý obdiv potrebuje. Obaja sú nezávislé povahy a Vodnár bude Levovi vyčítať jeho mocenské sklony. Aj keď by sa v samom sexe dosiahol súlad, pôsobia ostatné problémy pre dlhotrvajúci vzťah priveľmi výbušne.

Vodnár - Panna: Nie je medzi nimi veľa sexuálnej príťažlivosti. Obaja sú orientovaní intelektuálne a uprednostňujú duševnú činnosť. Ťažko tu nájsť iniciatívu, pretože obaja potrebujú stimuláciu. Rozvážna a praktická Panna má sklon kritizovať veľkorysého Vodnára. Vzťah môže byť tichý, ale je trvalo odsúdený k nude. Manželstvo môže pretrvať, ak majú spoločné záujmy predovšetkým mimo spálne.

Vodnár - Váhy: Obaja sú v sexe vynachádzaví a horkokrvní. Ochota Váh k erotickým hrám je práve to, čo si Vodnár z celého srdca želá. Spoločne si vedia svoje telesné potreby plne uspokojiť. Majú však aj iné spoločné záujmy. Obaja milujú hudbu, umenie, ale aj luxus a radi míňajú peniaze. Láska môže byť čarovná, manželstvo neobyčajné šťastné.

Vodnár - Škorpión: Škorpión je taký žiarlivý a vlastnícky založený, že to Vodnár jednoducho nevydrží. Pre Vodnára je sex natoľko ľahostajný, že agresívna vášnivosť Škorpióna môže prejsť až do sadizmu. To donúti Vodnára hľadať šťastie mimo domu. Ľúbostný vzťah a manželstvo asi vydržia len krátko.

Vodnár - Strelec: Obaja sú nevypočítateľní, ale vášniví milovníci, čo zaručuje dobre okorenené spálňové aktivity. Ich sexuálne záujmy sú poznačené fantáziou, ktorá sa dá využiť. AJ na inom poli panuje súlad. Obaja sú spoločenskí, úprimní, nie sú domasedi a rešpektujú súkromie toho druhého. Či už prechodne, alebo aj natrvalo, môžu byť dobrými partnermi.

Vodnár - Kozorožec: Sú to dvaja ľudia, ktorí priveľmi neprejavujú svoju lásku, a teda sa sotva dostanú aj v sexe do výšin. Kozorožec je v telesných kontaktoch opatrný a zdržanlivý, čo však sotva zapôsobí na Vodnára. Dôsledok je, že Kozorožec považuje Vodnára za chladného. Vodnár zase nevie chápať praktického, ale podpichujúceho a po vlastníctve túžiaceho Kozorožca. Už ani samotný vzťah nemá vlastne kam viesť.

Vodnár - Vodnár: Vynikajúci súlad. Obaja sú vynachádzaví milenci, ktorí sa pred milovaním, počas neho i po ňom stále telesne vzrušujú, majú bohatú fantáziu. Vždy trafia rovno do čierneho. Či je však aj citová hĺbka dostatočná, nie je isté. Obaja sú priveľmi rozumovo založení, odmeraní, ako aj citliví. Okrem lásky ich spája aj mnoho iných záujmov. Napriek tomu je to však radostný vzťah a zdravé manželstvo.

Vodnár - Ryby: Z intímneho vzťahu sa skoro stane citová závislosť, z ktorej vyplynú ranené city a teatrálne nedorozumenia. Citlivé Ryby sa dostanú do závislosti Vodnára a budú stále žiadať dôkazy lásky. Vodnár sa bude cítiť zviazaný, čo mu bude prekážať a príde k veľkým napätiam. Vzťah môže byť sľubný, ale dlho asi nevydrží.

Ako ich získať

Vodnárov stretneme najskôr na spoločenských akciách, školeniach, zájazdoch, v divadle, na koncerte. Majú radi hudbu, ale ešte radšej sa obklopujú ľuďmi. V skupinke ľudí sa dajú ľahko identifikovať. Hľadajte príťažlivú osobu, fascinujúceho rozprávača, ktorý vie mimoriadne presvedčivo hovoriť o danej téme a nerozpráva klebety. Ak nie ste dostatočne sčítaní alebo sa necítite zdatní na debatu s nimi, ani nesnívajte o ich spoločnosti. No ak si trúfate a uspejete, ako program vášho prvého stretnutia navrhnite napr. návštevu avantgardného divadla, stretnutie s populárnou osobnosťou atď. Neskôr sa vyplatí výlet do polozbúraného opátstva, aby ste si prečítali nápisy na historickom objekte.. Nikdy nenavrhnite nejakú obyčajnú prechádzku bez cieľa.

Vodnár rád dostáva aj dáva tak troška nezvyčajné darčeky. Mužovi sa zavďačíte napr. šachmi, najnovšou čínskou hrou, žene erotickým tovarom či parfumom. Vaša láska však nebude veľmi pokojná. Nemôžete od Vodnára očakávať, že sa bude správať ako ostatní. Je naladený na iné vlnové dĺžky. Často zdanlivý rozchod u neho nie je ničím iným než jemným krokom dozadu, aby si vás lepšie mohol obzrieť. Znamená to, že vás začína považovať za niečo viac než za obyčajného priateľa či priateľku.

zdroj: Leeloo
- redakcia -
03.02.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet