Archiv



Obcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2006 > > Jadrová vojna proti Iránu

Jadrová vojna proti Iránu

Jadrová vojna proti Iránu

Vojna proti Iránu s použitím jadrových hlavíc je v konečnom štádiu prípravy. Koalícia, v ktorej sú USA, Izrael a Turecko je pripravená.
Po celý rok 2005 prebiehali intenzívne rozhovory medzi členmi koalície a zároveň rozsiahle spoločné vojenské cvičenia. Jednania medzi Washingtonom, Tel Avivom, Ankarou a NATO sú neverejné, ale intenzívne. Riaditeľ CIA Porter Goss žiadal v Ankare, v dôvernom rozhovore s predsedom vlády, od Turecka \"poskytnúť politickú a logistickú podporu pre letecké útoky proti jadrovým a vojenským zariadeniam Iránu.\"


Ariel Sharon na konci decembra 2005 dal armáde súhlas na eventuálny útok na Irán na konci marca. Tieto plány neverejne podporilo aj NATO v Bruseli. Letecké útoky pripravuje veliteľstvo Strategických leteckých síl USA v štáte Nebraska.

Útok začne masívnym leteckým bombardovaním podobne ako útok na Irak. Nasadené budú lietadlá B-2 stealth a najnovšie F-117 z leteckej základne Diego Garcia v Indickom oceáne. Predpokladá sa, že cieľom bude asi dva tucty jadrových a nejadrových zariadení Iránu.
V novembri 2005 veliteľstvo Strategických leteckých síl USA uskutočnilo manévre nazvané Global Lightening. Bol to simulovaný letecký útok jadrovými i konvenčnými zbraňami na fiktívneho nepriateľa. Predpokladá sa, že fiktívnym nepriateľom bol Irán.

Medzi Spojenými štátmi a Izraelom je tichý súhlas s použitím jadrových zbraní. Strednému východu hrozí nukleárny holokaust, médiá už vojnu pripravujú keď označujú Irán za nebezpečenstvo pre svetový mier.

Pripravovaná vojna je založená na doktríne preventívneho jadrového útoku, ktorú vyhlásil prezident Bush v 2002 a v tom istom roku ju schválil aj Kongres. Použitie jadrových zbraní proti Iránu je médiami zľahčované, tvrdí sa, že budú použité iba jadrové mini bomby na presne určené ciele. Tieto zbrane sú prezentované ako nástroj mieru s minimálnymi stratami na ľudských životoch. Predstavitelia administratívy Spojených štátov už schválili jadrové mini bomby na frontové použitie. Tieto bomby s ekvivalentom 5000 ton TNT vybuchujú asi 6 metrov pod zemským povrchom a z tohto dôvodu sú to údajne čisté zbrane.

Americká armáda sa snaží zmazať hranicu medzi jadrovými a konvenčnými zbraňami a tvrdí, že tento druh jadrových mini bômb už nie je tak nebezpečný ako bomby väčšieho kalibru. Bude to iba jadrový mini holokaust.

Na začiatku decembra 2005 US Strategic Command vydal vyhlásenie "sme pripravení na rýchly útok hocikde na svete s použitím jadrových alebo konvenčných zbraní" koniec citátu.

Plán útoku je nazvyný Concept Plan 8022, v skratke Conplan 8022. Rozkaz na jadrový útok vydáva prezident Spojených štátov a vykonáva ho minister obrany USA.

Michel Chossudovsky
-------------------------------
www.currentconcerns.ch
www.globalresearch.ca
-------------------------------
O autorovi
Michel Chossudovsky je profesorom na University of Ottawa v Kanade.

Poznámka:
Zaujímavá je zhoda dátumov. V marci 2006 chce Irán otvoriť v Teheráne ropnú burzu, na ktorej sa bude obchodovať v eurách. Terajšie dve ropné burzy, New York, NYMEX a Londýn, IPE obchodujú s ropou v dolároch. Takýto krok Iránu je obrovskou ekonomickou hrozbou pre USA a pre stabilitu dolára.
- Zdroj: www.prop.sk -
08.02.2006

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet