Archiv



Obcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch

Info

> Počet článkov v téme 78


Prameň > 2006 > Všehochuť

Všehochuť
rok 2006

Montserrat – svätyňa národnej hrdosti

14.02.2006 -
Montserrat – svätyňa národnej hrdosti

Montserrat je úžasné miesto. Hoci nepatrím medzi praktizujúcich kresťanov, aj ja som sa dotkol pravej ruky čiernej Madony a chveli sa mi pri tom kolená. To miesto má svoju spirituálnu silu.

Čo zaseješ budeš aj žať!

12.02.2006 -
Čo zaseješ budeš aj žať!

Moslimovia vo svete sa búria a protestujú proti činom, ktoré hania a šliapu po viere množstva ľudí. Aj naše médiá zaradili SR medzi štáty, ktoré nie aby sa zdržali, ale zosmiešňujú vieru moslimov a jej najvyššieho predstaviteľa. Môže sa to javiť ako politická objednávka - aby protesty moslimov v nás vyvolali pocit ich nebezpečnosti, také vymývanie mozgov pred chystanou vojnou proti Iránu. Tu nejde o slobodu prejavu, tú máme - či nie?!

EZOP - bájka o Lampe

11.02.2006 -
EZOP - bájka o Lampe

...Pýcha predchádza pád...

Irán vo fotografii

09.02.2006 -

Podívejte se na několik fotografií z Íránu
conflictiran.blogspot.com.

Jadrová vojna proti Iránu

08.02.2006 -
Jadrová vojna proti Iránu

Vojna proti Iránu s použitím jadrových hlavíc je v konečnom štádiu prípravy. Koalícia, v ktorej sú USA, Izrael a Turecko je pripravená.
Po celý rok 2005 prebiehali intenzívne rozhovory medzi členmi koalície a zároveň rozsiahle spoločné vojenské cvičenia. Jednania medzi Washingtonom, Tel Avivom, Ankarou a NATO sú neverejné, ale intenzívne. Riaditeľ CIA Porter Goss žiadal v Ankare, v dôvernom rozhovore s predsedom vlády, od Turecka "poskytnúť politickú a logistickú podporu pre letecké útoky proti jadrovým a vojenským zariadeniam Iránu."

Ako na vysokú školu v akademickom roku 2006/2007?

23.01.2006 -

Záujemcovia o štúdium na vysokej škole si v akademickom roku 2006/2007 môžu vybrať z 20 verejných, 3 štátnych a v súčasnosti aj 7 súkromných vysokých škôl. Na väčšinu fakúlt si musia podať prihlášku spravidla do konca februára, resp. marca.

Na Marse je asi pozemský život

17.01.2006 -
Na Marse je asi pozemský život

Na Marse s najväčšou pravdepodobnosťou existuje život - prinajmenšom od chvíle, keď na ňom pristáli pozemské vesmírne sondy. Let zo Zeme na červenú planétu mohla prežiť až miliarda bakteriálnych spór.

Peter Pišťanek - Narkománia je selekcia

16.01.2006 -
Peter Pišťanek - Narkománia je selekcia

Čo sa týka takzvaných mäkkých drog, ako napríklad marihuany, mám k ich užívaniu výhrady, ale tie sú vyslovene osobného rázu. Ten dym mi jednoducho nechutí, smrdí mi, je horký a štipľavý. Som človekom viacerých nerestí, ale sústreďujem sa len na tie, ktoré sú mi príjemné. Na druhej strane som presvedčený, že zakazovať fajčenie konope je blbosť. Štátomafia sa dôsledným stíhaním pestovateľov a užívateľov ľahkých drog usiluje robiť si alibi v očiach verejnosti, takže tak nekole oči, že trebárs v centre Bratislavy sa nerušene a verejne promenádujú díleri tvrdých drog, teda zväčša derivátov ópia, s ktorými je štátomafia podľa mňa pod jednou dekou.

V januári začne kampaň na podporu registrovaného partnerstva v SR

16.01.2006 -

Prvé lesbické združenie Museion získalo zo Slovensko-českého ženského fondu finančné prostriedky na podporu projektu petície za prijatie tzv. registrovaného partnerstva na Slovensku.

Andorra, najväčšia z najmenších

10.01.2006 -
Andorra, najväčšia z najmenších

Andorra je najväčší z európskych miništátov. Kľúčovým slovom pri plánovaní jej návštevy je pre 90% turistov nákup.

Nevidím to ružovo

09.01.2006 -
Nevidím to ružovo

Katolícka cirkev nám strpčuje život. Tvrdia to predstavitelia organizácií, ktoré združujú homosexuálne orientovaných mužov (gejov) a ženy (lesby). Hoci vo všeobecnosti si myslia, že spoločnosť k nim nie je netolerantná, štát, výrazne pod vplyvom katolíckej cirkvi, ich vedome a systematicky diskriminuje.
Treba však priznať, že podobný či rovnaký postoj majú aj ďalšie kresťanské cirkevné spoločenstvá, hoci ich vplyv nie je tak výrazný.

„VlezDoPrdelníctvo“ nových členov EÚ už aj v pivovarníctve

08.01.2006 -
„VlezDoPrdelníctvo“ nových členov EÚ už aj v pivovarníctve

Pre novoprijaté štáty EÚ je často typický „VlezDoPrdelnícky“ prístup k USA. Sme na to zvyknutí aj od našej vlády, ktorá nás napr. zatiahla do agresívneho vstupu na územie suverénneho Iraku po boku spomínaného giganta. Zdá sa však, že tieto krajiny nebudú váhať ísť aj proti sebe, ak sa budú môcť zavďačiť USA. Dokazuje nám to aj prístup Maďarska ...

Hodnotenie škôl uľahčí rodičom výber

04.01.2006 -
Hodnotenie škôl uľahčí rodičom výber

Už koncom tohto kalendárneho roka sa rodičia a verejnosť dozvedia, akú úroveň majú jednotlivé školy a čo všetko deťom poskytujú. Na jeseň začnú školy vypracovávať vlastné hodnotiace správy. Rodičia tak budú môcť porovnávať jednotlivé školy. Nové hodnotenie je spolu s novou maturitou a monitorom deviatakov ďalším krokom v REFORME VZDELÁVANIA, ktorý má posilniť kvalitu základných a stredných škôl v zmysle „Naučme sa učiť – učíme sa pre život“.

HUCKÁME SA SPRÁVNYM SMEROM?

03.01.2006 -
HUCKÁME SA SPRÁVNYM SMEROM?

Ocitli sme sa opäť v situácii, keď by mládež mala vycestovať do sveta na vandrovku, mala by sa tam naučiť anglicky, mala by sa naučiť točiť peniaze a my - stárež - by sme mali doma vo vlasti udržovať pahrebu.

Paradoxy našej doby - pravda a lož.

02.01.2006 -
Paradoxy našej doby - pravda a lož.

Čo myslíte, žijeme v dobe, kedy vládne pravda alebo vládne lož? Pozrime sa na súčasnosť v niektorých príkladoch.

70 000 deviatakov sa bude rozhodovať pre strednú školu

02.01.2006 -
70 000 deviatakov sa bude rozhodovať pre strednú školu

Takmer 70 000 deviatakov začína v týchto dňoch spolu s rodičmi zvažovať, ktorá stredná škola bude pre nich najlepšia. Podobne ako minulý rok si môžu podať prihlášku na dve školy. Obzvlášť pozorní by mali byť najmä tí žiaci, ktorí sa rozhodli pokračovať v štúdiu na stredných školách umeleckého zamerania, napr. na konzervatóriách či umeleckých priemyslovkách. Riaditelia týchto škôl zverejnia do 15. januára 2005 kritériá pre prijatie na štúdium.

Ezop - O hvezdárovi

01.01.2006 -
Ezop - O hvezdárovi

Ezop patrí medzi najpopulárnejšie a tiež medzi najzáhadnejšie postavy antiky.
Nastavil zrkadlo ľuďom, ktorých vlastnosti mu nápadne pripomínali zvieratá.

Šťastný nový rok želá Genius loci

01.01.2006 -
Šťastný nový rok želá Genius loci

Podľa staroslovanských zvykov začal Nový rok na Vianoce, teda v moment slnovratu. Kresťanstvom ovplyvnené národy oslavujú Nový rok 1. januára. Podľa čínskeho kalendára to bude 28. 1. 2005 (končí 17. 2. 2007). Islamský kalendár má tento deň podobne pohyblivý.

<<Novšie  

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet